Galatasaray Transferde İlk Bombayı Patlatıyor ! Trezeguet ...

Kiralık teklifi yaptığı Kasımpaşa ile anlaşamayan Sarı-Kırmızılı ekip, Mısırlı kanat oyuncusunun sözleşmesindeki "Beş milyon Euro'ya serbest kalır" maddesini kullanarak transferi bitirecek

Galatasaray Transferde İlk Bombayı Patlatıyor ! Trezeguet ...

Transferin sessiz takımı Galatasaray ilk bombasını patlatıyor... Sarı-Kırmızılı ekibin Kasımpaşa'dan Trezeguet'nin transferini bitirdiği öğrenildi.

Mısırlı yıldızla sezon başına 2.5 milyon Euro'dan 4 yıllık kesin anlaşma sağlandığı ortaya çıktı. 15 Temmuz'a kadar sözleşmesinde "5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi bulunan Trezeguet için ilk teklifini kiralık olarak yapan Galatasaray, Kasımpaşa'yı bir türlü ikna edemedi.

Devler Ligi için alternatifli bir hücum hattı kurmak isteyen Sarı-Kırmızılı takım, 23 yaşındaki Mısırlı kanat oyuncusunun bonservisini almaya karar verdi. 5 milyon Euro'nun yanında yüzde 18'lik KDV'yi de ödeyecek olan Galatasaray'ın kasasından Kasımpaşa'ya 5.9 milyon Euro, Trezeguet'ye ise 4 yıl için 10 milyon Euro çıkacak.

YÖNETİMDEN TERİM'E ŞAMPİYONLUK HEDİYESİ

Mılıkİmbula, Bennacer ve Nuri'yi yalanlayan Fatih Terim, Trezeguet ismini ağzına almamıştı. Terim'in Kasımpaşa'da 16 gol-6 asiste imzasını koyan genç oyuncuyu çok beğendiği kaydedildi.

Fatih Terim'e şampiyonluk hediyesi vermek isteyen yönetim de Trezeguet transferini bitirdi. Mısırlı oyuncu, Watford ve Leicester City'den teklifler alsa da tercihini Şampiyonlar Ligi faktörüyle Galatasaray'dan yana kullandı.

Kaynak:Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER