banner197

GÖNLÜM TÜRKİYE'DEN YANA

Galatasaray'ın Almanya doğumlu genç futbolcusu Sinan Gümüş, milli takım seçme konusunda henüz kendisine resmi bir teklif yapılmadığını belirterek, "Tabii ki gönlüm Türkiye'den yana" dedi.

GÖNLÜM TÜRKİYE'DEN YANA

Galatasaray'ın Almanya doğumlu genç futbolcusu Sinan Gümüş, milli takım seçme konusunda henüz kendisine resmi bir teklif yapılmadığını belirterek, "Tabii ki gönlüm Türkiye'den yana" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın İsviçre'nin Gwatt bölgesinde kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan genç futbolcu, milli takım tercihini alacağı tekliften sonra açıklayacağını ifade etti.

Almanya doğumlu olduğunu hatırlatan Sinan Gümüş, "Milli takım konusunda daha tercih yapmadım. Bir tercih yapmak için önce bir teklif gelmesi lazım. Bugüne kadar resmi teklif gelmedi. O yüzden bekliyoruz. Bu konuları iyice düşündük. Sonuçta doğum yerim Almanya. Biraz da pasaport sıkıntısı var. Gönlüm tabii ki Türkiye'de yana ama bir teklif gelsin sonra açıklama yaparız." diye konuştu.

"Şampiyon olmak istiyoruz"

Galatasaray'da geride kalan sezonda iyi bir performans ortaya koyduğunu dile getiren Sinan Gümüş, şunları kaydetti:

"Galatasaray'a ilk geldiğimde kimse Sinan Gümüş'ü bilmiyordu. Benim hedefim önce öğrenmekti. Öğrenip sonra sahada uygulama gibi bir amacım vardı. İlk sene hoca bana az şans vermişti. İkinci sene bu kadar güzel geçeceğini kimse düşünemezdi. Allah'a şükür iyi geçti. Tabii ki taraftar sevgisi bir oyuncu için büyük bir motivasyon. Bu sezon hem benim hem de takımım için çok önemli. Şampiyon olmak istiyoruz. Takıma katkı verebilirsem ne mutlu bana."

Takım içindeki uyumun başarı için çok önemli olduğunu vurgulayan genç futbolcu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Mesela geçen sene Fenerbahçe bir sürü transfer yaptı ama şampiyon olamadı. Takım olarak güçlüysen, herkes birbiri için mücadele ederse o zaman zaten kazanırsın. Belki bir süre sonra yeni bir transfer gelir ve yardımcı olur. Mesela bu sene Avrupa'ya gidemeyeceğiz. O yüzden daha az maç oynayacağız. Daha rahat ve kolay olacak. Geçen sene Şampiyonlar Ligi'ne gidiyorduk. Oradan dönmek, yolculuk... Yoruluyorduk. İnşallah bu sene daha iyi dinlenip güzel maçlar çıkartırız."

"15 gol atarsam mutlu olurum"

Hücum bölgesinde oynayan bir futbolcu olarak kendisine hedefler koyduğunu anlatan Sinan Gümüş, "Selçuk (İnan) ağabey bana 'Senden 15 gol bekliyorum' dedi. O yüzden 15 gol olursa çok mutlu olurum." ifadelerini kullandı.

Hollandalı futbolcu Arjen Robben'i örnek aldığını belirten Sinan, ailesi ve takım arkadaşlarından çok iyi destek aldığını vurgulayarak, "Allah'a şükür burada iki güzel yıl yaşadım. İnşallah burada daha nice güzel yıllar yaşarım." diye konuştu.

Aynı basın toplantısında bulunan Yasin Öztekin'in, Sinan'a "Robben'in neyini beğeniyorsun?" diye sorması üzerine, genç futbolcunun esprili bir şekilde "Saçlarını" cevabını vermesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Sinan Gümüş, Thun ile yaptıkları hazırlık maçında geçirdiği sakatlık nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalacak Koray Günter'in daha güçlü döneceğine inandığını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER