Her şey Fenerbahçe derbisinin ardından belli olacak

Galatasaray'ın Süper Lig’de sırasıyla Adanaspor, Başakşehir ve Fenerbahçe ile oynayacağı 3 maçın ardından kesin yolcu listesi belli olacak.

Her şey Fenerbahçe derbisinin ardından belli olacak

Galatasaray'ın Süper Lig’de sırasıyla Adanaspor, Başakşehir ve Fenerbahçe ile oynayacağı 3 maçın ardından kesin yolcu listesi belli olacak. Teknik patron Tudor, bu kritik virajda ortaya çıkacak performansa göre yeni sezonun ilk biletlerini kesecek!Galatasaray’da, top artık İgor Tudor’da. Ligde üst üste oynanacak Adanaspor, Başakşehir ve Fenerbahçe maçları, Sarı-Kırmızılı takımdaki futbolcuların kaderini belirleyecek. Özellikle performansı sallantıda olan isimler, Hırvat hocanın yakın markajında... 38 yaşındaki çalıştırıcı, 3 hafta sonraki Fenerbahçe derbisinin ardından, yönetime gönderilmesini istediği futbolcuların kesin listesini sunacak. Yeni sezonun transfer çalışmaları da bu liste doğrultusunda yapılacak. Tudor’un sunacağı raporda, transferin talep ettiği oyunculara da yer vereceği öğrenildi.

Diğer taraftan Galatasaray Yönetimi de bu yeni listeyi göz dörtle bekliyor. Çünkü gidecek oyunculardan açılacak maaş bütçesi, yeni transferler yapılırken kullanılacak. Sarı-Kırmızılılar, UEFA’nın sunduğu mali kısıtlamalar nedeniyle yıllık maaş bütçesinde 65 milyon euroyu geçemiyor. Bonus ve primlerin dahil olduğu bu sisteme göre, mevcut kadronun sezon sonu hesaplanan maliyeti 61 milyon euro civarında. Başkan Dursun Özbek, takımı toparlayabilmek adına 65 milyon euroluk sınırı sonuna kadar zorlamayı düşünüyor.

Gitme adayı olanlar;
Hakan Balta
Luis Cavanda
Martin Linnes
Nigel de Jong
Sinan Gümüş
Koray Günter
Josue (kiralık)
Sabri (kontratı bitiyor)
Chedjou (ayrılacak)
Fanatik
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER