Kadıköy'de Galatasaray'a galibiyeti getiren ödev

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim’in 5 farklı dilde hem Fenerbahçe’nin hem de rakip oyuncuların zaafları, artıları ve eksilerini yazan 2 sayfalık ‘zafer reçetesi’ni mücadeleden önceki gün Sarı Kırmızılı takımın oyuncularına dağıttığı ortaya çıktı.

Kadıköy'de Galatasaray'a galibiyeti getiren ödev

Tam 20 yıl sonra Fenerbahçe’yi Kadıköy'de mağlup eden Galatasaray’da 90 dakika sonunda en dikkat çeken açıklamalardan birine Sarı Kırmızılı teknik direktör Fatih Terim imza attı.

Galatasaray'ın 66 yaşındaki teknik adamı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Belki de antrenörlük hayatımda ilk kez futbolcularıma tek tek ev ödevi verdim” ve  20 yıllık özlemi bu sezon gidermekte ne kadar kararlı olduklarını net bir dille ifade etti. Hafta boyunca son derece sakin bir şekilde Sarı Lacivertli ekip ile oynanacak derbiye takımı hazırlayan deneyimli hoca Fatih Terim sürprizini ise son gün yaptı.

Florya'da yapılan son çalışmanın ardından Sarı Kırmızlı çalıştırıcı, Raffles Otel’deki kampta çalışmaları için oyunculara hem yazılı hem de videolu ödev verdiği ortaya çıktı. Terim, tercümanları ile birlikte tüm futbolcuları için tam 5 dilde anlatımlı ve 2 sayfalık adeta ‘zafer reçetesi’ yazdı. Her futbolcuya özel olarak hazırlanan listede, Fenerbahçeli oyuncuların zaafları, artıları, eksileri, Terim’in onlardan istedikleri vardı. Fenerbahçe takımının da eksi yönleri tek tek belirtildi.

Sarı Kırmızılı teknik direktörün ‘ev ödevi’ olarak nitelediği ‘zafer reçetesi’ Türkçe’nin yanı sıra, İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve İngilizce olarak her futbolcuya dağıtıldı. Öte yandan Galatasaraylı oyunculara sonuca gitmeleri adına video analiz sistemi ile Fenerbahçeli oyuncuların maç performansları, oyun içindeki artı, eksilerinden hazırlanan özel videoları izlemeleri istendiği belirtildi.

Kaynak: İnternet Spor

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER