Mustafa Cengiz'den UEFA Açıklaması !

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimi bugün Türk Telekom Stadyumu'nda mazbatalarını teslim aldı. Törende konuşan Cengiz önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz'den UEFA Açıklaması !
Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'den UEFA açıklaması.

"Öncelik çalışmak" diyerek söze giren Cengiz, "4 ay bitti, 5 aydayız. Metin Aslan kardeşimin ifade ettiği gibi devamlı burada mazbata devir teslim töreni yapıyoruz. 3 yıl sonra yaparız İnşallah. Bayrak yarışında eski arkadaşlar buradalar hepsini gördünüz. Bizim camia ve bütün camialar başarıya endeksli. Bize görev verildi. Yıllardır üzerimizde kambur olan bu yükü camianın desteğiyle halledeceğimize inanıyoruz. UEFA'yla ilgili olarak biraz erken olur ama Oytun Özer ve Mete İkiz kardeşlerime teşekkür ediyorum. UEFA ile ana konuları bitirdik. Çok detay konularda anlaşmayı bitirmek üzereyiz. Her gün konuşuyoruz. UEFA'da eşitlik var. Fenerbahçemiz ve Beşiktaşımız ne sınırlama aldıysa hemen hemen benzer durum bize de uygulanacak. Detayı imza atınca anlatacağım. Bizim için en önemli hazine kurucumuz Sami Yen'in dediği gibi, 'Yabancı takımları yenmek' onlara düşman değiliz. Avrupa'da 50 milyon Euro gibi bir gelir hedefliyoruz. Avrupa'da Real Madrid ve Barcelona gibi olmak istiyoruz. Bu her takımın hayalidir" ifadelerini kullandı. 

SPORTİF AŞ'NİN BAŞINA KİMİ DÜŞÜNÜYOR

"Şu anda Sportif A.Ş konusunda aklımda isim yok. Şu anda dünyanın Türk pasaportlu en önemli kişilerinden BP Dünya Eşbaşkanı Tufan Erginbilgiç kendisini Sportif A.Ş'de düşünüyoruz.  UEFA'ya sözümüz var. 24 ayın sonunda, camiaya da sözümüz var. Kara geçmeyi hedefliyoruz. Bu koltuğa da yapışmadık, gereğiniz yaparız. Hocamla iki saat birlikteydik, tebrik etti. Seçim zaten bitti herkes sevgili hocamı seçim enstrümanı gibi kullandı. Bir transfer stratejimiz var. Sınırlamalar var, bunun çerçevesinde hareket ediyoruz. Hocam, 'Sayın başkanım ister transfer yaparsınız, isterseniz 2, isterseniz yapmazsınız, fark etmez, elimizden geleni yaparız' demişti. Dün de yine aynısını söyledi. 'Dünyanın en rahat teknik direktörü benim, kulübeye bakıyorum, 2-3 kişi var, fazla zorlanmıyorum' dedi. Bir Çelebi gibi her yükü sırtına alıp yürüyebilecek bir insan. Türk karakterine uygun bir insan."

GALATASARAY ADASI NE OLACAK 

"Galatasaray Adası'na geçerken bakamıyoruz. İşler hukuken rayına oturuyor. Biz geçmişle kavga etmiyoruz. Hata yapılabilir. Ancak yeter ki bu hatalar ölümcül hatalar olmasın. Biz Galatasaray Adası'nı mutlaka ve mutlaka çözeceğiz. Hukuk sisteminde sonuçlanma sorunu eskiye göre arttı. 2 yıl daha sürecek bu süreç. Bir komisyon kurarak açık ve şeffaf bir şekilde üyelerimizin hizmetine sunacak hala getireceğiz. ''

TARAFTARA KAMPANYA MESAJI

"Taraftarlara açık ve net mesajım var. 'Grey Friday' yapıyoruz. Maddi durumu biliyoruz ama mağazalara koşun. 20 milyonluk stok sizi bekliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER