Taylan Antalyalı'nın sırrı Selçuk İnan!

Fatih Terim'in birebir ilgilenmesi, Selçuk İnan'ın da elinden tutmasıyla ekstra gayret sarfeden Taylan Antalyalı harika bir performans gösteriyor.

Taylan Antalyalı'nın sırrı Selçuk İnan!

Galatasaray'da şu sıralar Taylan Antalyalı fırtınası esiyor. Ç. Rize maçındaki üstün performansına gol atma başarısı da ekleyen 25 yaşındaki oyuncu performansıyla taraflı-tarafsız herkesin beğenisini topluyor ve millî formayı zorluyor. Peki Taylan Antalyalı'nın bu duruma gelmesindeki etkiler neler? Öncelikli olarak Fatih Terim faktörü. Deneyimli teknik adam, genç ismi defansın önünde, orta saha ile köprü kuracak şekilde hazırladı, birebir ilgilendi.

SELÇUK İNAN, ONA OYNADI

Futbola vedasının ardından yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Selçuk İnan, Taylan'ın elinden tuttu. Ağabeylik görevi üstlenen İnan, 25 yaşındaki oyuncu ile kurduğu yakın ilişkide bütün tecrübelini ona aktardı, pozisyon alma, oyunu okuma gibi taktikler verdi. Taylan Antalyalı da hocalarına söz verdi. Genç isim defansif orta sahada oynayan önemli isimlerin videolarını adeta ezberledi. Florya'daki mesaisi sonrası hayatını buna göre programladı.

Kaynak: Mynet Spor

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER