Milliyet'te yer alan hbaere göre; Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in yeniden göreve başlamasıyla transferde hareketli saatler yaşanmaya başladı. Faslı futbolcu Younes Belhanda konusunda sürpriz bir gelişme yaşandığı iddia edildi.

Sarı Kırmızılı kulüpte başkanlığa Burak Elmas'ın seçilmesinin ardında teknik direktör Fatih Terim’in yeniden koltuğa oturması ile transferde de önemli adımlar atacak. Eski yönetim tarafından askıya alınan veya üzeri çizilen isimlerin durumu yeniden masaya geldi.

Başkan Elmas, transfer ve yapılanma konusunda Fatih Terim’le uyumlu gidecek bir anlayış sergileyecek. Sözleşmesi sona eren Arda Turan ile 1 yıl daha sözleşme imzalayacak. Bu sözleşme ile beraber Arda Turan son senesini geçirecek ve yıl sonunda jübilesini yapacağı ifade ediliyor.

Öte yandan Galatasaray’da esas sürpriz gelişme ise Belhanda konusunda yaşandı.

Son ana kadar Galatasaray’dan haber bekleyen ve bu nedenle Montpellier ile anlaşmayan 31 yaşındaki Faslı futbolcu geri dönmek için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu bildirdiği öne sürülüyor.

Daha önce 3 milyon 350 bin euro alan Belhanda bu rakamın yarısına 3 yıllık kontrata imza atabileceğini iletti.

Yine önceki yönetimin satın alma opsiyonunu kullanmama kararı aldığı Henry Onyekuru için de deneyimli çalıştırıcı Terim’in dediği olacak.

4 milyon 350 bin euroluk satın alma opsiyonu için verilen sürenin 11 Haziran’da dolması nedeniyle Monaco ile görüşmeler yeniden başlayacak.

Eski yönetimin soğuk baktığı Emre Akbaba ile de yeniden nikah tazelenecek.

28 yaşındaki futbolcu ile önümüzdeki günlerde yeni kontrat imzalanacağı ifade edildi.

Sarı Kırmızılı teknik direktör Fatih Terim, Gedson Fernandes’in 1 sene daha kiralanması için de girişimde bulunacağı çıkan iddialar arasında yer alırken, tecrübeli çalıştırıcı, Benfica'nın Sportif Direktörü olan eski öğrencisi Rui Costa ile görüşme gerçekleştirecek.

Kaynak: NTV Spor