Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’da gidecek ve kalacak oyuncularla ilgili yeni listeler hazırlanıyor.

Geniş bir kadro operasyonu başlatacak olan 66 yaşındaki deneyimli teknik direktör Fatih Terim, güncellediği son raporunu yönetime sundu.

Trabzonspor maçında rakibine tekme atarak kırmızı kart gören ve takımının 10 kişi kalmasına neden olan, dolayısıyla da hem karşılaşmanın hem de bir anlamda şampiyonluğun elden kaçmasına yol açan Sofiane Feghouli hakkında verilecek karar dört gözle bekleniyordu.

Sarı Kırmızılı teknik adam Terim’in, her şeye rağmen Feghouli’yi sahada görmek istediği ifade edildi.

Kalması gereken oyuncular listesinde Cezayirli futbolcuya da yer veren Terim’in, son iki şampiyonluğa özellikle son haftalarda yaptığı büyük katkılar nedeniyle yıldız futbolcudan vazgeçmediği iddia ediliyor.

Öte yandan tecrübeli çalıştırıcının takımda kalmasını istediği 30 yaşındaki futbolcunun, Galatasaray’la 2 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor.

Sarı Kırmızılı yönetim, senelik 3 milyon 850 bin Euro garanti ücret alan Feghouli ile Terim’in talebi üzerine lig bittikten sonra masaya oturacak.

Galatasaray Yönetiminin kontratı 1 yıl daha uzatarak 2023’e çekmeyi, ancak bununla birlikte mevcut maaşı da 2 milyon 750 bin Euro bandına getirmeye çalışacağı öne sürülüyor.

Feghouli’nin 1 milyon Euro civarındaki bir indirimi kabul edip etmeyeceği ise büyük merak konusu.

Kaynak: Mynet Spor