Transfer döneminin hızlı takımlarından biri olan Galatasaray kaleci transferinde de mutlu sona ulaştı. Kaleci rotasyonunu güçlendirmek isteyen sarı-kırmızılılar Günay Güvenç ile anlaşmaya vardı.

Fernando Muslera'nın yanına rotasyon için uzun zamandır yerli bir kaleci arayışında olan Galatasaray, Günay Güvenç transferi için Gaziantep ile anlaşmaya vardı.  Gaziantep Başkanı Memik Yılmaz da transferi doğruladı. 

Ajansspor'a konuşan Gaziantep FK Başkanı Memik Yılmaz, "Günay Güvenç'in transferi için Galatasaray ile anlaştık. Galatasaray'dan Batuhan Şen'i alacağız artı 400 bin euro bonservis bedeli de gelecek. Günay da alacağı olan 108 bin euroyu sildi. Toplam 508 bin euro bonservis bedeli ve Batuhan karşısında anlaşma sağlandı. Hayırlı olsun." dedi. 

günay güvenç

Galatasaray'ın Tete planı! Galatasaray'ın Tete planı!

Galatasaray, bu transfer için Gaziantep'e 500 bin euro bonservis ve genç kaleci Batuhan Şen'i kiralık olarak verecek. Güvenç, sağlık kontrollerinin ardından resmi sözleşmeye imza atacak. 

Geçtiğimiz sezonu Süper Lig ekibi Kasımpaşa'da kiralık olarak geçiren 32 yaşındaki file bekçisi çıktığı 30 maçın 7'sinde kalesini gole kapattı. Sarı-kırmızılılar, daha önce sözleşmesi sona eren kaleci Okan Kocuk'la yollarını ayırmıştı.