Gelecek sezon kaliteli bir kadro kurmayı planlayan Galatasaray'da forvet takviyesi için çalışmalar sürüyor. Sarı kırmızılılar ileri uçta farklı rollerde forma giyebilecek ve Türk pasaportu taşıyan isimlere yöneldi. Onlardan biri de Yusuf Barası oldu. Gurbetçi futbolcu için Cenk Ergün liderliğinde girişimler ve görüşmeler başlayacak.

Galatasaray yerli oyuncu listesini artırmak adına yoğun mesai harcıyor. Sarı kırmızılılar sol kanat ve forvet mevkilerinde forma giyen AZ Alkmaar'ın golcüsü Yusuf Barası'yı listesine ekledi. Kısa süre önce Trabzonspor'un da ilgilendiği ancak henüz resmi teklifte bulunmadığı gurbetçi oyuncu için Aslan devreye girdi.

DAMGA'dan Burak Zihni'nin haberine göre sezonun devre arasında kontratını 3 yıllığına uzatan Yusuf Barası, Jong AZ'deki performansıyla dikkat çekmeyi başardı. Ümit Milli Takım'da da zaman zaman süre alan genç futbolcu, Pascal Jansen'in planları kapsamında Vangelis Pavlidis ile hücum hattının en ucunda rotasyon oluşturan isimlerden biri olarak görülüyor.

Feyenoord para basıyor! Feyenoord para basıyor!

yusuf barasıYusuf Barası kimdir?

31 Mart 2003 Alkmaar doğumlu Yusuf Barası, Bingöllü bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğdu. 19 yaşında. AZ Alkmaar alt yapısında başlayan kariyerinde önümüzdeki sezondan itibaren A takım kadrosunda yer bulacak.