Beşiktaş'ın yıldız oyuncularından Gedson Fernandes geçmişi ve geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Portekizli yıldız, Galatasaray dönemiyle ilgili de konuştu.

Beşiktaş, Club Brugge karşısında: Muhtemel 11 Beşiktaş, Club Brugge karşısında: Muhtemel 11

Beşiktaş'ın 24 yaşındaki Portekizli yıldızı Gedson Fernandes, Sports Digitale'de kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Galatasaray'a geldiği dönemle ilgili de konuşan Fernandes, "Galatasaray'a geldiğim dönem, kariyerim çok iyiye gitmiyordu. Galatasaray'da bana kucak açtılar, beni kabullendiler. Fatih Terim, bana özgüven verdi. Oradaki herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Beşiktaş'a gelmenin verdiği en doğru kararlardan biri olduğunu söyleyen Gedson Fernandes, "Çok mutluyum buraya geldiğim için. Transfer dönemim biraz karışıktı. Türkiye'de herkes, benim Galatasaray'a gideceğimi söylerdi ama ben Beşiktaş'ı tercih ettim. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Beşiktaş'ı seçtiğim için bir gram pişmanlık hissetmiyorum. Her şey çok iyi gidiyor." diye konuştu. 

Transferi hakkında da açıklamalarda bulunan Fernandes, Beşiktaş'a odaklandığını ve transfer konuşmanın manasız olduğunu belirtti. Yıldız oyuncu tek odağının Beşiktaş olduğunu söyledi. 

Gedson Fernandes, Şenol Güneş'in takımın başına geçmesinin ardından sadece kendi performansının değil takımın performansının yükseldiğii belirterek, "11 oyuncu, sahada daha uyumlu oynamaya başladık. Taktik olarak da daha iyi oynamaya başladık." dedi.