Yüzde 50 haklarına 6 milyon euro ödenen ve Süper Lig'de dengeleri değiştirebilecek isimlerden biri olacağına inanılan Gedson Fernandes sezon başı kampında iddialı açıklamalarda bulundu. Portekizli futbolcu kampta tanışma etabını geçtiklerini ve her şeyin iyi gittiğini belirterek; "Hocamızın bizden neler isteyeceğini öğreniyoruz. Şimdiye kadar pozitif bir ortam var." dedi.

Genç oyuncu Beşiktaş'ın teklifini duyduğunda çok heyecanlandığını da ifade ederek kendisine sunulan projeye çok inandığını söyledi. Teklifi "Beşiktaş tartışmaya açık olmayacak şekilde Türkiye'nin en büyük takımlarından biri" sözleriyle kabul ettiğini anlattı.


gedson-fernandes


"Hangi sistem olursa olsun..."

Gedson Fernandes, "Hocamız ne isterse, nasıl bir tempo isterse onu yakalamak zorundayız. Sezon başladığı zaman ne kadar iyi çalıştığımızı herkes görecek. Biz hocamız ne istiyorsa en iyisini vereceğiz. Hangi sistem olursa olsun en iyisini vermek zorundayız." dedi.


"Şampiyonluk istiyoruz"

Sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz." diyen Gedson, "Beşiktaş bu sene elinden gelenin en iyisini yapan, savaşan bir takım olacak. İyi zamanda, kötü zamanda taraftarımızın yanımızda olmasını istiyoruz. Onlara çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ın çok büyük bir taraftarı var. Bu da bize çok iyi hissettiriyor." şeklinde konuştu.


"Sezon zor geçecek"

"Süper Lig zorlu bir lig olduğunun altını çizen Portekizli oyuncu, "Herkes başarılı olmak istiyor ve her takım iyi takviyeler yaptı. Önümüzdeki sezon zor geçecek." dedi.