Ceferin: ''Seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan iyidir''

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, futbol maçlarının kapalı kapılar ardında oynanmasının insanlar için moral kaynağı olabileceğini dile getirdi.

Ceferin: ''Seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan iyidir''

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle futbol organizasyonlarına ara verilmesinin ardından UEFA başkanı Aleksander Ceferintaraftarlar olmadan maçların oynanmasının zor olacağını dile getirse de futbolun yeniden başlaması için bir uzlaşma noktası bulunması gerektiğini ifade etti.

İspanya La Liga'da kulüplere antrenmanların başlamasına izin verilirken Fransa Ligue 1 ise haziran ayının ortasında yeniden başlama planları yaptığını açıkladı.

Bu gelişmelerden hareketle Corriere della Sera'ya konuşan bulunan Avrupa Futbol Federasyonları Birliği başkanı Ceferin şu açıklamalarda bulundu;

"Önceliğimiz taraftarların, oyuncuların ve hocaların sağlığı. Ben doğam gereği iyimser bir insanım. Ligleri ve turnuvaları başlatıp onları tamamlamamıza olanak sağlayacak seçeneklerimizin olduğuna inanıyorum."

"Maçları taraftarlar olmadan oynatmak zorunda kalabiliriz. Ama burada en önemli şey maçların oynanması."

“Böyle zor zamanlarda, maçlar sadece televizyonda olsa bile insanlara mutluluk ve bir normallik duygusu getirecektir."

"Başlarda taraftarların yarattığı atmosfer olmadan bir futbol maçını izlemek tuhaf hissettirecek. Ama seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan iyidir."

"Futbol, ona deli gibi izlemek isteyen taraftarların evine güzel duygular ve neşe getirecektir."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER