banner197

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mustafa Koç'un Ölmeden Önceki Son Konuşmalarını Anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Koç'un vefatından 1 gün önce konuştuklarını kilo ve alkol konusunda şakalaştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mustafa Koç'un Ölmeden Önceki Son Konuşmalarını Anlattı
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden iş adamı Mustafa Koç ile ilgili, "Bir gün önce Mustafa bey ve Ali bey bendeydiler. Sabah televizyonu açtığımda bu haberi görünce şok oldum" dedi.

Erdoğan, gazetecilerin " Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ölümünden bir gün önce bir aradaydınız neler konuşuldu?" sorusu üzerine, şu açıklamayı yaptı:

"KİLO VERMESİNİ KONUŞTUK, 'ALKOLÜ DE AZALTTIN MI' DİYE LATİFE YAPTIM"


"Kader planı işliyor. Kader planından kurtuluş yok. Bu yaşa bakmıyor. Bir gün önce Mustafa bey ve Ali bey bendeydiler. Hatta şakalaştık. Kilo verme sürecini kendisiyle paylaştık. Hatta latife yaptık. 'Ne yaptın alkolü azalttın mı' dedim. 'Azalttım' dedi. 'Bunu hepten bırak dedim'.

"SABAH TELEVİZYONU AÇTIĞIMDA ŞOK OLDUM"

Koç grubunun komşu ülkelerle yapılacak ticari ilişkiler bunları aramızda konuştuk. Altay tankı projesini biz onlara vermiştik. Onları konuştuk. Sabah televizyonu açtığımda bu haberi görünce şok oldum. Ali beyi telefonla aradım. Babasıyla da konuşma yaptık. Tekrar tüm aileye tüm sektöre başsağlığı dileklerimi burada tekrar etmek istiyorum" dedi.

CENAZEYE KATILACAK

Erdoğan konuşmasında, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mutafa Koç'un pazar günü yapılacak olan cenazesine de katılacağını belirtti.

ABDULLAH GÜL: BÜYÜK KAYIP

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un genç yaşında vefat ettiğini söyledi. Gül, "Tabi kimin ne zaman gideceği belli olmaz ama böyle vakitsiz erken ayrılmalar da herkeste şok etkisi yaratır. Mustafa Bey de çok genç yaşında bu dünyadan gitti. Kayıp büyük tabi." dedi.

Abdullah Gül, Cuma namazını Sarıyer Orman Bölge Müdürlüğü Camii'nde kıldı. Cuma namazı sonrası basın mensuplarına konuşan Gül, dün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'la ilgili düşüncelerini aktardı.

"HEPİMİZ ÇOK ÜZÜLDÜK"


Mustafa Koç'un genç yaşta hayatını kaybettiğini belirten Gül, "Tabi hepimiz çok üzüldük. Tabi kimin ne zaman gideceği belli olmaz ama böyle vakitsiz erken ayrılmalar da herkeste şok etkisi yaratır. Mustafa bey de çok genç yaşında bu dünyadan gitti. Büyük bir ailenin temsilcisiydi. Türk sanayisi ve ticaretinin de büyük katkısı olan bir aile Koç ailesi… Bütün Koç ailesine babası Rahmi beye kardeşi Ali beye, eşine, çocuklarına ailelerine ve bütün iş, sanayi hayatına başsağlığı diliyorum. Kayıp büyük tabi." şeklinde konuştu.




Kaynak: SonDakika.com
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER