Emiliano Sala'nın bonservisiyle ilgili çok konuşulacak hamle!

Dün ülkesi Arjantin'de son yolculuğuna uğurlanan Emiliano Sala'nın bonservisi üzerinden dönen tartışma bitmek bilmiyor. Golcü oyuncuyu Nantes'tan 17 milyon karşılığında transfer eden Cardiff City'den flaş bir hamle geldi.

Emiliano Sala'nın bonservisiyle ilgili çok konuşulacak hamle!

Nantes'tan Cardif City'e transfer olan ancak yeni takımına gitmek için bindiği uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden Arjantinli golcü Emiliano Sala, dün memleketinde son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Oyuncunun henüz cesedi bile bulunamamışken başlayan bonservis bedeli tartışması ise son yaşanan gelişmeyle farklı bir boyut kazandı.

Nantes'ın 17 milyon euroluk bonservis bedelinin ilk taksitinin ödenmesi için Cardiff City'e fatura göndermesinin ardından Premier Lig kulübünden de çok konuşulacak bir hamle geldi.
Daily Mail'de yer alan ve daha sonra yöneticiler tarafından da doğrulanan habere göre Cardiff kulübü, Sala'yle başka takımların da ilgilenip ilgilenmediğini tespit edebilmek için diğer Premier Lig takımlarına bir mektup gönderdi.

Cardiff'in bu hamlesinin arkasında yatan nedeninse oyuncunun transferine aracılık eden menajer Willie McKay'ın Sala'ya gönderdiği ve L'Equipe tarafından yayımlanan e-mail olduğu ifade edildi.

Söz konusu yazışmada McKay'ın Sala'ya "İlgi çekmen için medyaya West Ham United ve Everton'ın da seninle ilgilendiğini söyledim." dediği görülmüştü.

Cardiff City, oyuncuyla gerçekten ilgilenen ve bu nedenle fiyat yükselten başka bir takımın varlığını tespit ederse bonservis bedelinin ortaklaşa ödenmesini talep edecek.


Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER