FIFA'da ''Karantina Turnuvası'' start alıyor!

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altına alan ve spor müsabakalarını da etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle ligler ertelenmiş olabilir; ancak Süper Lig ekibi Başakşehir'in de içinde olduğu 128 futbol takımı mücadeleyi FIFA 20'ye taşıyor.

FIFA'da ''Karantina Turnuvası'' start alıyor!

İngiltere League Two ekiplerinden Leyton Orient, sosyal medyada düzenlediği bir kampanyayla FIFA 20'de turnuva başlattı.

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altına alan ve spor organizasyonlarını da etkileyen ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle dünya çapında futbol müsabakalarının neredeyse tamamı askıya alınmış durumda. Futbol kulüpleri ise bu boşluğu sanal ortamda doldurmayı hedefliyor.

Leyton Orient sosyal medya hesabı Twitter üzerinden 63 takımı FIFA 20 turnuvasına katılmaya davet etti. Öte yandan katılım beklenen fazla oldu ve sonunda 128 takımın, "UltimateQuaranTeam Kupası" adlı turnuvada yer alacağı duyuruldu.

Türkiye'den Süper Lig ekibi Başakşehir'in katılım sağlayacağı ''karantina turnuvası''na Manchester CityAjaxRoma ve Sydney FC gibi takımlar da katılıyor.

Turnuvaya katılacak olan kulüplerin bir temsilcisi olacak ve o kişiler FIFA'da takımlarını temsil edecek. Temsilciler, kulübün kadrosundan bir futbolcu veya bir taraftar olacağı ifade edildi.

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER