banner197

Genç Futbolcudan Centilmenlik Dersi!

Aydın'da U17 kategorisinde mücadele eden Genç Efespor ile Astaşspor arasında oynanan karşılaşmada fair-playe örnek gösterilebilecek bir hareket yaşandı.

Genç Futbolcudan Centilmenlik Dersi!

Hafta sonu U17 kategorisinde mücadele eden Genç Efespor ile Astaşspor arasında oynanan karşılaşmada fair-playe örnek gösterilebilecek hareketlerden bir tanesi yaşandı. Aydın'ın Nazilli ilçesinde geçtiğimiz haftalarda rakibin suratına attığı tekme ile Aydın futbolunu dünya gündemine kötü bir şekilde oturtan olaya bu sefer 17 yaşındaki iki rakip oyuncu futbolun güzel örneklerini verdi.

SIRTINA ALARAK SAHA KENARINA TAŞIDI

Karşılaşmanın 38. dakikasında sakatlanan Genç Efespor'lu oyuncu İlbey'i sağlık kontrollerinin devam etmesi için sırtına alarak saha kenarına kadar taşıyan Astaşspor'lu Fatih'in bu hareketi maçın hakemleri, taraftarlar ve rakip oyuncular tarafından büyük takdir topladı. Karşılaşma sonunda futbolun sadece bir oyun olduğunu ve sahada kalması gerektiği ifade eden Astaşspor'lu Fatih, futbolda şiddetin değil, hem futbol anlamında hem de insanlık anlamında göze hoş gelen izlenimleri bıraktırmanın önemli olduğunu dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER