LeBron James ile Donald Trump arasındaki söz düellosunda 2.perde!

ABD Başkanı, bir televizyon programında kendisini eleştiren yıdız basketbolcuya sosyal medya üzerinden cevap verdi.

LeBron James ile Donald Trump arasındaki söz düellosunda 2.perde!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile ülkenin önemli sporcuları arasındaki gerilim bitmek bilmiyor. Trump'ın hedefindeki son isim, bir televizyon programında politikalarını eleştiren NBA yıldızı LeBron James oldu.
Geçtiğimiz gün CNN kanalında yayınlanan röportajda Trump'ı ABD halkını ayrıştırmakla suçlayan James, 2016 yılında Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick'in milli marş sırasında diz çökerek yaptığı protesto eylemi sonrası Trump ve ekibinden gelen eleştirileri hatırlatarak, "Trump bizleri bölmek için sporu kullanmaya başladı ve bu benim hiçbir şekilde anlam veremediğim bir tutum. Çünkü hayatımda ilk kez beyaz insanlara yakınlaşma şansını spor sayesinde elde ettim. Spor hiçbir zaman ayrıştırıcı bir unsur olmadı, tam tersine insanları birleştirdi." diye konuştu.
LeBron'un kendisine yönelik sözlerine ABD Başkanı'nın tepkisi ise sert oldu. Twitter üzerinden gönderdiği mesajda yıldız basketbolcuyla röportaj yapan CNN sunucusu Don Lemon'ı da hedef alan Trump, "LeBron James televizyon dünyasının en aptal adamı Don Lemon'a röportaj veriyor. O, LeBron'u zeki biri gibi gösteriyor, ki bu kolay bir şey değil." ifadelerini kullandi.
Trump'ın gönderdiği tweet'in son bölümünde yer alan "Mike'ı seviyorum!" ifadesiyle neye gönderme yaptığı ise tam olarak anlaşılamadı. Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı Trump'ın bu ifadeyle "tarihin en büyük basketbolcusu" tartışmalarında LeBron'a rakip olarak gösterilen Michael Jordan'dan yana saf tuttuğunu, bir diğer kısmı ise ülkedeki siyahilere yönelik tutumuyla tepki çeken ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'e destek verdiğini öne sürdü.
Kaynak:Eurosport

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER