banner197

Nihat Özdemir'den çarpıcı ''Ceseret'' açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, transferde harcama limitlerinin neden getirildiğini açıkladı.

Nihat Özdemir'den çarpıcı ''Ceseret'' açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir, harcama limitleri ve ülkedeki futbol gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Özdemir; "Maalesef, takımlar başarıları yerine, birbirlerinin cesedine basarak yükselmek istiyorlar. Bana kalırsa bu transfer kısıtlamalarının altında esas yatan neden budur. Takımların toplam 14 milyar Lira borcu mevcut. Bu tutarın 11 milyarı Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'a ait. Esas döviz borcu ve faiz sıkıntılı. Şu an Türk futbolu batmış durumda. Artık federasyonun da kayyum veya TMSF gibi bir misyonu var... Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. Eğer federasyon olarak transfer kısıtlamalarını, lisans kısıtlamalarını getirmesek zaten UEFA bunları koyacak. Cezalar gelecek. Bunu engellemek adına kuralları koyuyoruz. Artık geri dönüş de yok.'' ifadelerini kullandı.

Başkan Özdemir sözleine; "Kulüpler gelirlerine göre giderlerini gerçekleştirirse ve bütçe tutarlılığını sağlarsa, 2-4 sene içinde rahatlığa erişiriz. Net olan şu ki; borç batağındaki kulüplerimizden Avrupa standardı beklememek gerekiyor. Bu hayalcilik olur… Evet... Herkes bir takım tutuyor, hepimizin bir renk sevdası var. Ama bu borç sarmalında ‘kara sevda'dan ileri gidemiyoruz. O sınırlamaları koymasak UEFA zorla getirecek ve ceza zorunluluğu ortaya çıkacak. UEFA’dan gelecek cezaları engellemenin derdindeyiz." şeklinde devam etti.

31 Aralık’ta açıklanan transfer harcamalarına Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş ve Fenerbahçe’den büyük tepki gelmişti. TFF, cumartesi günü Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın harcama limitlerine yaptığı itirazı reddettiğini duyurmuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla gündeme bomba düşen açıklamalarda bulundu. Harcama limitlerinin artması yönünde bir taleplerinin olmadığını söyleyen başkan Ali Koç, “Federasyona sordunuz mu? Bizim hiç talebimiz olmuş mu? Hiçbir talebimiz olmadı. Bu konuyu Zorlu görüşmesinden çıkarken ayaküstü söylendi, o kadar” ifadelerini kullandı.

Başkan Koç, “Trabzonspor’dan kaç devlet kurumu, kaç loca aldı? Hatta bir adım öteye de götürüyorum, devletle iş yapan kaç kişi loca aldı?” sorusunu yöneltti.

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın Başkanı Mustafa Cengiz’in KAP dokundurmasına atıfta bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Hangi kulüp şeffaf? Galatasaray bir sürü oyuncu transfer etti. Geçen sene ödediği menajerlik ücreti sadece 10 bin Euro. Bunu da kamuoyunun takdirine bıraktım” dedi.

Kaynak: Asist Analiz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER