Ronaldo: ''Babam alkolik bir insandı!''

Cristiano Ronaldo, İngiltere'de katıldığı bir televizon programında gözyaşlarını tutamadı.

Ronaldo: ''Babam alkolik bir insandı!''

Futbolun en büyük yıldızları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo, İngiltere'de katıldığı bir televizyon programında duygusal anlar yaşadı. ITV televizyonunda Piers Morgan'ın sorularını yanıtlayan Juventus ve Portekiz Milli Takımı'nın yıldızına daha önce babası Dinis Aviero'yla ilgili görmediği görüntüler izlettirildi. Babasının Euro 2004 öncesi kendisiyle ilgili söyledikleri izlettirilen Ronaldo ağlamaya başlarken, "Bu videoyu asla görmemiştim. İnanılmaz" ifadelerini kullandı.

Babasının kendisi için gurur duymasıyla ilgili sözleri üzerine ise, "Bu röportajın eğlenceli olacağını düşünmüştüm; ancak ağlamayı beklemiyordum. Bu görüntüleri daha önce görmedim. Nerede olduğunu bilmiyorum. Babamı yüzde 100 bilmiyordum. Alkolik bir insandı ve onunla normal bir konuşmayı asla yapamadım. Çok zordu" diye konuştu.

Asker emeklisi ve alkol sorunları yaşayan babasını Euro 2004'ün bir yıl sonrasında karaciğer yetmezliği nedeniyle yitiren Ronaldo, "Bir numara olmamı, aldığım ödülleri, ne olduğumu ve hiçbir şeyimi göremedi. Ailem, annem, kardeşlerim, büyük oğlum bunlara tanık oldu; ancak babam göremedi. Genç yaşta öldü." sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

"Bir gün kız arkadaşımla birlikte evde oturuyordum, TV'de benimle ilgili tecavüz iddiaları konuşuluyordu. Merdivenlerden çocukların geldiklerini görünce hemen kanalı değiştirdim, çünkü utandım. Utandım!" ifadelerini kullandı.

Futbol tarihinin en iyilerinden biri olarak gösterilen 34 yaşındaki oyuncu, 5 kez FIFA'nın yılın en iyi oyuncusuna verdiği Altın Top'a layık görüldü. 4 kez Avrupa'da gol kralı olan Ronaldo, 3 farklı ülkede 6 lig şampiyonluğu, Manchester United ve Real Madrid'de toplam 5 Şampiyonlar Ligi ve Portekiz Milli Takımıyla da 1 kez Avrupa şampiyonluğu kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER