Sadettin Saran'dan Alkışlanacak Proje!

Saran Holding tarafından Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde yaptırılan ve şehit Halisdemir'in adı verilen spor salonu, törenle hizmete girdi.

Sadettin Saran'dan Alkışlanacak Proje!

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde, Saran Holding tarafından yaptırılan ve FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verilen spor salonu, törenle açıldı.

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Sulakyurt Çok Programlı Lisesi bahçesinde düzenlenen törende, vefanın bir insan için en önemli meziyetlerden olduğunu söyledi.

Böyle bir vefa duygusunun çok güzel örneklerinden birinin bugün sergilendiğini ve spor salonunun hizmete açıldığını aktaran Haktankaçmaz, şöyle konuştu:

"Doğduğu ata topraklarına vefa, bu millet için canını veren şehitlere vefa, çok önemlidir. Saran ailesi, Kırıkkale'de yetişmiş ve Kırıkkale'nin evladıdır. Kırıkkale ile bağını koparmamış biridir. Böyle bir eserin hayata geçirilmesinde sağ olsunlar ön ayak olmuşlar. Elbette ki insanlar ve makamlar geçicidir. Önemli olan bu dünyada bıraktığımız, hoş bir seda ve bir eserdir. Ne mutlu ki bugün burada böyle güzel bir eseri devlet vatandaş işbirliğiyle hayata geçiriyoruz."

Haktankaçmaz, spor salonunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ise bugünün kendileri için çok önemli olduğunu ve 15'inci spor salonunu açtıklarını belirtti.

Açılıştan dolayı ayrı bir heyecan duyduğunu dile getiren Saran, şunları kaydetti:

"Çok özel bir isim adına yaptık. Allah rahmet eylesin. Ben buralardan çıktım. Buralar benim babamın toprağı. Babam devlet memuru. Ben de spor sayesinde yurt dışına gittim. Burs aldım, okudum ve üniversiteyi bitirdim. Bugün buralara kadar geldim. Sizler de yapabilirsiniz. Hatta benden daha iyilerini yapabilirsiniz. Lütfen kendinize inanın ve devletten bir şey beklemeyin. Okuyun, çalışın ve spor yapın. Sigaradan uzak durun. Atatürkçü olun ve hayal kurun. Hiçbir zaman pes etmeyin. Unutmayın sizler de yapabilirsiniz. İnşallah, bu spor salonu hayırlı uğurlu olur. Şampiyonlar ve iyi evlatlar yetişmesine vesile olur, bizler de mutlu oluruz."

Konuşmaların ardından Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, Saran'a katkılarından dolayı tablo hediye etti.

Daha sonra, Vali Haktankaçmaz, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, iş adamı Saran ile şarkıcı Tuğba Özay, kurdele keserek spor salonunun açılışını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER