Sadri Şener: ''Şampiyon olursalar, Türkiye'ye yazık olur''

Futbol gündemini değerlendiren Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, şampiyonluk konusunda flaş bir açıklama da bulundu. Şener, Başakşehir'in şampiyon olmaması gerektiğini düşünüyor.

Sadri Şener: ''Şampiyon olursalar, Türkiye'ye yazık olur''

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, Haber61’de yayınlanan Bayram Özel programına telefonla bağlanarak flaş açıklamalarda bulundu.

Bordo Mavili eski başkan Şener, liglerin başlangıç tarihi, şampiyonluk yarışı, kulüplerin mali durumu ve koronavirüs salgını hakkında çarpıcı sözler söyledi.

Şener, Medipol Başakşehir'in şampiyon olmaması gerektiğini dile getirdi.

Koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin 12 Haziran’da başlatılacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sadri Şener şu ifadeleri kullandı; “Sağlık açısından oynanmamalı. Futbol araya sosyal mesafe koyarak oynanan bir oyun değil. X bir takımın diyelim malzemecisinde koronavirüs çıktı, o takım 14 gün karantinaya alınacak ve oynayamayacak. Böyle riskler var. Benim kişisel görüşüm, Avrupa’ya uyar mı bilemiyorum, Temmuz-Ağustos gibi hızlandırılmış şekilde Pazar - Çarşamba şeklinde oynayıp bitirme. Ya da benim de hoşuma gider, tescil edersin bu şekilde ligi, hayat yeniden başlar. Küme düşme kaldırılsın isteyen takımların zaten bundan sonraki maçlarda çok puan alamayacağını düşünüyordum. 12 Haziran biraz erken oldu” 

Alınan kararın arka planında farklı konular olduğunu ifade eden Trabzonspor'un eski başkanı Şener açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; “Nihat beyin de işi zor şu anda. Bu işin bir de arka planı var. Para işleri var, yayın işleri var. Bunların baskıları var. Koronavirüs sürecinde sağlıklı olmak çok önemli ama ekonomi olmadan da sağlığı çözemiyorsun. İnsanların para kazanması lazım. Kazanamazsa nasıl mücadele edeceksin. Futbolda belki bu olmayabilir çünkü temaslı bir oyun. Allah korusun bir pozitif çıkarsa ne olacak. Sağlık Bakanı da vaka çıkarsa sorumluluk TFF’nin dedi. Bence Ağustos olabilirdi, haftada 3 maç şeklinde”

Kulüplere destek olunması gerektiğini de dile getiren Sadri Şener; “Borçların çoğu bankalara. Bankalar bu devirde bir takım şeylere yardım ediyorlar. Rakamlar büyük olduğu için şube müdürlerinin falan yapacağı iş değil bunlar. Genel müdür veya Bakan nezdinde bunları 1 yıl ödemesiz 7 yıla yayıp kulüplere vermek lazım. Ben yayıncı kuruluşun yerinde olsam para vermem. Seyirci yok. Kulüplere bankalar aracılığıyla destek verilmeli yoksa batarlar” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk yarışındaki takımlarla ilgili de konuşan Şener açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı;

"Sağlık sorunu bu. Benim bildiğim Fatih Terim oynamak istemiyor, Rıza Çalımbay da istemiyor. Çok riskli bir durum. İstanbul hegomanyası Trabzonspor’a başkaldıracak bir durumda değil. 4 takım yarışıyor ama Başakşehir şampiyon olsa Türkiye’ye de yazık. Seyircisi falan yok, alınmasınlar ama… Zaten şu anda hangi takımın ne yapacağını bilmiyorsun, form durumlarını bilmiyorsun. Çalışmaların da muazzam hırslı geçtiğini sanmıyorum, onlar da korkarak çalışıyordur. Sonuçta yine de bir karar alındı. Saygı duymak lazım."

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER