Türk futbolu için karar günü!

Spor Toto Süper Lig ile ilgili kesin karar yarın belli oluyor. Daha önce 12 Haziran'da ligleri başlatmayı hedeflediğini açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu, yapacakları son toplantının ardından kesin kararını kamuoyu ile paylaşacak.

Türk futbolu için karar günü!

Türk futbolunda gözler son toplantıya çevrilmiş durumda.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde son kez toplantı gerçekleştirecek olan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, liglerin son durumunu kamuoyu ile paylaşacak.

Son zirvede ayrıca, küme düşme konusunun da masaya yatırılması ve nihai kararın açıklanması bekleniyor.

TFF'nin, Avrupa liglerinde olduğu gibi 5 oyuncu değişikliği konusundaki fikrini de açıklamasının beklendiği çıkan haberler arasında.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle liglere verilen ara sonrası geçtiğimiz haftalarda Riva'da toplanan TFF Yönetimi ile Kulüpler Birliliği, Süper Lig'in 12 Haziran'da tekrar başlaması için ortak karar almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir'in, Türkiye'nin mevcut şartlarının değişimini göz önünde bulundurarak, alınacak önlemler noktasında izleyecekleri yol haritasını da açıklaması bekleniyor.

Öte yandan UEFA da ülke federasyonlarından en geç bu hafta içinde liglerin durumuyla ilgili son kararların verilmesini istemişti.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER