banner229

UEFA'da futbol için karar vakti!

UEFA, bugün futbolun seyrini belirleyecek. 55 üye ülke federasyonu; liglerin geleceğini, ülkelerdeki mevcut koronavirüs gelişmelerini ve olası fikstür takvimini değerlendiremeye alacak ve bir karar verecek.

UEFA'da futbol için karar vakti!

UEFA, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası askıya alınan futbol ligleri hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, 55 üye ülke federasyonuyla bugün video konferans yoluyla bir toplantı gerçekleştirecek.

Öte yandan yapılacak toplantını birçok gündem maddesi olacak. İlk olarak ülkelerdeki küresel salgın ilan edilen koronavirüs ile alakalı mevcut durum konuşulacak. Ardından hastalığın durumuna paralel olarak liglerin başlama zamanı, planlaması ve kulüplerin görüşleri masaya yatırılacak.

Daha sonra da liglerin olası başlangıç tarihleri ile fikstür takvimi tartışılacak. UEFA ayrıca Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin de ne zaman başlamasının en sağlıklı olacağını konuşacak. Ayrıca UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve yardımcıları, üç farklı takvim sunacak.

Sunulacak 3 farklı takvim ise; mayıs ayının ortası, haziran ayının başı ya da haziran sonu olarak seçenekler görüşülecek. Daha sonra federasyonlara; 2020-21 sezonunun geç başlatılması ile ilgili de görüşler sorulacak. Bu sayede 2019-2020 sezonunun rahatça tamamlanabilmesi açısından kolaylık bulunması hedefleneceği ifade ediliyor.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER