Yayıncı kuruluştan karşılaşmalar için flaş açıklama!

Dünyanın en çok izlenen futbol ligi İngiltere Premier Lig'in yayıncı kuruluşu Sky Sports, ertelenen mücadelelerle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kuruluş tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesi ve bu sebeple maçların yayınlanamamasından dolayı müşterilerinin aboneliklerini geçici olarak dondurma kararı aldığını açıkladı.

Yayıncı kuruluştan karşılaşmalar için flaş açıklama!

İngiltere'de Premier Lig'in yayıncı kuruluşu olan Sky Sports, karşılaşmaların ertelenmesinin ardından maçları izleyemeyen müşterilerinin aboneliklerini geçici olarak dondurma kararı aldığını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan ve spor organizasyonlarını da etkileyen ölümcül Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen organizasyonlardan Premier Ligi'nin ücretli maç yayın kanallarını satın alan taraftarlar için yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi; "Liglerin devam etmesini bekliyorum ama spor aboneliklerinizi durdurmak isterseniz herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez" 

Koronavirüs önlemleri sebebiyle askıya alınan liglerden İngiltere Premier Lig'de sezonun iptal kararı alınması halinde kulüpler ve yayıncı kuruluşlar arasında ciddi husumetlerin çıkabileceği öne sürülüyor. Sky Sports ve BT Sport ile kulüpler arasında liglerin başlayamama kararı verilirse büyük bir ekonomik savaş çıkacağı yine iddialar arasında.

Öte yandan Sky Sports, İngiltere Ligleri ile birlikte İskoçya Premier Ligi, Rugby, Formula 1, kriket ve golf turnuvalarının da yayıncı kuruluşu.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER