Youtuber'a 3 yıl hapis talebi!

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta, 14 Ağustos 2019'da oynanan UEFA Süper Kupa final maçında sahaya atlayan Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz ile olayı kayda alan 3 arkadaşı hakkında birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Youtuber'a 3 yıl hapis talebi!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, YouTube'daki "Deli mi Ne?" kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz'ın "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun"un "yasak alanlara girme" maddesi gereği 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede, Youtuber Yılmaz'ın saha içindeki görüntülerini kayıt altına alan 3 arkadaşının da "Yasak alanlara girme" suçuna iştiraktan birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talebi ile dava açıldı. 

Öte yandan bir şüpheli hakkında da takipsizlik kararı verildi. Sanıkların ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına başlanacak.

NE OLMUŞTU?

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta, 14 Ağustos 2019'da oynanan UEFA Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya atlayarak koşmaya başlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak saha dışına çıkarılmıştı. Stadyumda Yılmaz'ın videosunu çektikleri belirlenen 4 arkadaşı da polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Yılmaz, emniyetteki ilk sorgusunda Süper Kupa Finali'ni izlemek için stadyuma gittiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak kaleye doğru koşmaya başladığını, gerçekleştirdiği hareketin önceden planlanmadığını ve beraberindeki arkadaşlarının video ve fotoğraf çektiğinden habersiz olduğunu belirtmişti.

Şüpheliler hakkında emniyette "Futbol müsabakalarında seyirden men cezası" verilmişti.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER