Brezilya Kupası son 16 turu ikinci maçında Flamengo ile Atletico Mineiro karşı karşıya geldi. Rakibine 2-0 mağlup olan Atletico Mineiro kupaya veda etti. 

Atletico Mineiro'nun yıldız futbolcusu Hulk (Givanildo Vieira de Souza), takımının Brezilya Kupası'na veda ettiği maçın ardından doping testine davet edildi. 

90 DAKİKADA 6 KİLO

Konuyla ilgili açıkalamalarda bulunan yıldız futbolcu maç boyunca 6 kilo verdiğini söyledi. Hulk, "Atletico'ya geldiğimden beri en susuz kaldığım maç bu oldu. Tam 6 kilo verdim. Maçta 97 kilodan, 91'e düştüm" dedi. Başarılı futbolcu hızlı kilo verme konusunda yeni bir rekor kırmış olabilir. 

Hulk'un doping testi 4 saat sürerken takım uçağını kaçırdı ve özel bir jetle ayrılmak zorunda kaldı.

TEST İÇİN 30 LİTRE SU

Doping testi için dört saatte 30 litre su içtiğini belirten Hulk, "Ona rağmen idrarımı yapmakta zorlandım. Yorucuydu" ifadelerini kullandı.

35 yaşındaki yıldız, bu sezon takımı adına çıktığı 32 maçta 23 gol kaydetti.hulk1

İDMANDA 5 KİLO VERİYOR

Atletico Mineiro'nun Fizyoterapisti Roberto Chiari, daha önce de bu durumun yaşandığını söyledi. Hulk'un çok terlediğini ve bir anda kilo verdiğini söyleyen Chiari, "Hulk çok fazla terliyor. Oyuncuların terlemesi, vücut ısısını çok iyi ayarlamalarını da sağlar. Bu bir problem değildir ancak bizim onların su ihtiyaçlarını doğru şekilde gidermemizi gerektirir. Bir idmanda terleyerek 5 kilo birden verdiğini fark ettik. En azından 5 kilo almıyor, bu da güzel" ifadelerini kullandı.