2022 Dünya Kupası'nda da hüsran yaşayan Brezilya'da gözler yeni teknik direktöre çevrildi. 20 senedir zirvede olamayan sambacılar yeni bir döneme başlamak için adaylarını belirledi. Tite'nin yerine gelmesi muhtemel 5 isimden biri de Fenerbahçe'yi çalıştıran Jorge Jesus oldu.

Daha önce Flamengo'yu çalıştıran Jorge Jesus'un Brezilya ile bağları kopmuyor. En ufak bir boşlukta adı gündeme gelen Portekizli hakkında bu kez de milli takım iddiaları gazete sayfalarını süsledi. Fenerbahçe'nin hocasının Brezilya Futbol Federasyonu'nun listesinde bulunduğu yazıldı.


Jesus mutlu

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Antalya kampında basın mensuplarının karşısına çıkarak Jorge Jesus hakkında “Hocamız burada oldukça mutlu. Bize söylediği de o. Elbette kimse yöneticisine gelip kolay kolay mutsuzum demez ancak vücut lisanı, taraftarlarla ve futbolcularla ilişkisine bakınca bu durum açık bir şekilde ortada. Sadece futbol takımı da değil, basketbol takımına ilgisi bile bence yeterli. Bunun yanında gördüğü ilgi ve alaka da çok önemli. Herhangi negatif bir durum yok. Jesus, Portekiz dışında genelde 1 yıllık sözleşme imzalıyor. Bunu prensip edinmiş.” ifadelerini kullanmıştı.


- Jorge Jesus adaylar arasında

Ülkenin önemli gazetelerinden O Globo’ya göre; istifa eden Tite’nin yerine 5 aday var.

Sambacıların hayali Manchester City Teknik direktörü Pep Guardiola. 3 yıl önceki görüşmeyi doğrulayan federasyon başkanı yardımcısı Francisco Novelletto, Katalan çalıştırıcının yıllık 24 milyon Euro’dan çekindiklerini söyledi.

Bir diğer hedef ise Fenerbahçe Teknik direktörü Jorge Jesus. 2019’da Flamengo’nun başına geçen deneyimli çalıştırıcı, 38 yıl sonra Brezilya ekibini Latin Amerika’nın zirvesine çıkararak Copa Libertadores şampiyonu yapmıştı.

68 yaşındaki çalıştırıcı, sarı-lacivertlilere imza atmadan önce Brezilya Milli Takımını çalıştırmak istediğini söylemişti.

1 yıllık Brezilya serüveninde 4 kupa kazanarak Flamengo tarihine geçen Jesus, başarıları nedeniyle Rio onur vatandaşlığı da aldı.

Listedeki diğer isimler ise; Flamengo ile bu yıl Libertadores şampiyonu olan Dorival Junior, Fluminense teknik direktörü Fernando Diniz ve Palmeiras teknik direktörü Abel Ferreira.