Kadın Voleybol Milli Takımı'nda Giovanni Guidetti döneminin sona ermesinin ardından koltuğun sahibi Dainele Santarelli oldu.

Geçtiğimiz sezon Vakıfbank'ın 5 kupaya da ambargo koymasına rağmen en beğenilen baş antrenör seçilen İtalyan Daniele Santarelli, bu sezonun başında Sırbıstan Milli Takımı ile anlaşmıştı. Boskovicli Sırbistan Milli Takımı ile bir de kupa kazanan Santarelli, kulüp dönüşünde ise Antalya'da düzenlenen FIVB Kadınlar Dünya Kupası'nda Imoco ile zafere ulaşmıştı.

danielesantarelli (1)

Türkiye'de artan voleybol sevgisinden sonra voleybolseverlerin sosyal medyada sıkça dile getirerek takımın başında görmek istediği Daniele Santarelli resmen Filenin Sultanları'nın başına getirildi. Yeni bir kadro anlayışı ile uzun seneler Türkiye Kadın Voleybol Takımı'na hizmet etmesi beklenen Santarelli, şimdiden instagram hesabında kazanmaya başladı. 

Santarelli geldi, instagram hesabı coştu

Son yıllarda Türkiye'de yükselen voleybol sevgisi birçok sporun önüne geçmeye başlarken çok etkin olan fanlar ise sosyal medyada en çok yorumu yapan, en çok etkileşimi sağlayan kitle desek yanlış olmaz. Özellikle son jenerasyon voleybolcular Zehra Güneş, Derya Cebecioğlu, Hande Baladın, Elif Şahin ve Cansu Özbay gibi isimlerin de binlerce hatta milyonlarca takipçileri var. Daniele Santarelli'nin de TVF resmi hesaplarında takımın başına getirildiği açıklamasının ardından İtalyan antrenörün adeta instagram hesabı coştu. Kısa sayılabilecek bir süre içerisinde 13 bin takipçili hesabı 20 binleri aştı. Santarelli'nin takımın başında sahaya çıkıp başarılı sonuçlar almasından sonra bu kitlenin daha büyümesi bekleniyor. 

Operasyonun adı: Neşter!

Son turnuvalarda başarısız bir oyun ortaya koyan ve hayal kırıklığı yaratan Kadın Voleybol Milli Takımımızda Giovanni Gudietti dönemi sona ermişti. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yeni başantrenörümüzün Daniele Santarelli olduğunu resmen açıkladı. Türk voleybol  severlerin en çok istediği isim olan Santarelli tam bir taktik dehası. Oyuncularıyla iletişimi ise süper olarak nitelendiriliyor. Milli Takımda da eksik olan bu, iletişim.

danielesantarelli (3)

Egonu Boskovic düellosunda kazanan Vakıfbank oldu Egonu Boskovic düellosunda kazanan Vakıfbank oldu

Santarelli'nin milli takım antrenmanlarına başlar başlamaz ilk olarak bu problemi çözmesi bekleniyor. Giovanni Guidetti ile sorunları olan Gizem Örge'nin kadroya dahil edilmesi ilk adım olarak beklenirken Kisal ve Vargas'ın da Türk statüsünde oynayacak olması Santarelli'nin elini güçlendiriyor. Ama öncelik mevcut oyuncuların performansını yukarıya taşımak. Şimdiden Santarelli'nin uzun bir proje olacağı belli. Biz de sporundibi.com ailesi olarak kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.