Konyaspor, Teknik Direktör İlhan Palut ile sözleşme yeniledi.

Konyaspor başkanı Fatih Özgökçen, "Konyaspor’umuz tarihinin en başarılı ilk yarı performansını sergiledi. Bunda başta hocamız İlhan Palut’un, yönetim kurulumuzun, oyuncularımızın, kulüp profesyonellerimizin ve tabi ki taraftarımızın emeği çok büyük. Fakat unutmamamız gereken bir şey var ki; henüz hiçbir şey kazanmadık. Ligin ikinci yarısı ilk yarıya göre çok daha çetin geçecek ve hiçbir şey kolay olmayacak. Yolun başında söylediğim gibi, size milyonlarca euro’luk bir takım vadetmiyorum. Vadettiğim tek şey; asla pes etmeyen bir takımdı ve bunu sağladık.

Konyaspor, bütçeler itibarıyla şampiyonluk için kurulmuş bir takım değil. Bizi buralara getiren şey, birlik beraberlik içinde hareket etmemiz, birbirimize inanmamız, omuz vermemizdi ve sonuçlar ne olursa olsun bunu sezon sonuna kadar korumalıyız.
Sahada ilk yarı bize gösterdi ki; mücadele eden, pes etmeyen, disiplini elden bırakmayan ve çok çalışanlar kazanıyor. Bütün bu özellikleri barındıran bir teknik direktöre sahibiz. İlhan Palut Hoca sadece yetenekleri ile değil, karakteri ve duruşuyla da Konyaspor’umuzun hocası. Birlikte Konyaspor’a büyük hizmetler edeceğimizi umuyorum. Sadece iyi günde değil kötü günlerde de birbirimize destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Başkan Fatih Özgökçen, Konyaspor menfaatleri içinde bir bir sözleşme yenilediklerine vurgu yaparak şunları söyledi:

"Bir mesajım taraftarımıza… Gördüğünüz gibi, Konyaspor koruması gereken değerlerini elinde tutmaya devam ediyor. Sözleşmesi sezon sonu bitecek oyuncularımızla Konyaspor menfaatleri çerçevesinde bir bir kontrat yeniledik. Şimdi hocamızla da huzurlarınızdayız. Bize güvenmeye ve sabırlı olmaya devam etsinler. Biz çok titiz şekilde ve takımımızın, oyuncularımızın konsantrasyonunu dağıtmadan organize olmaya devam ediyoruz. Tribünleri dolduralım, çünkü teknik heyetimizin ve oyuncularımızın tek isteği sizin desteğiniz.
Yönetim kuruluma da teşekkür ediyorum. Göreve başladığımız günden beri gece gündüz Konyaspor için mücadele ettiler. Ciddi ekonomik sıkıntılardan çıkıp bugünlere geldik. Herkesin borcu artarken biz 100 milyon TL’nin üzerinde borç ödedik. Neler çektiğimizi en iyi onlar biliyor. Sürdürülebilir bir ekonomiye sahip olmak ilk hedefimizdi ve bu, yönetim kurulundaki yol arkadaşlarımız üstün fedakarlıkları sayesinde oldu.''

Teknik adam İlhan Palut ise, "Öncelikle şunu ifade etmeliyim. Konya'ya geldiğim ilk günkü kadar heyecanlıyım. Mizaj olarak istikrarlı bir insanım. Başladığım bir işi bitirinceye kadar mücadele eden bir yapım var. Bu özeliğimi özellikle Konya şehri ve Konyaspor camiasında yansıtacak olmam benim için gurur vericidir. Başkanımızın ifade ettiği gibi, ortaya çıkan istikrar tamamen bir ekip çalışmasıdır. Yönetimimiz, teknik ekibimiz ve sahada düşünceleri uygulayan futbolcu arkadaşlarımız ile elbette taraftarlarımız, el ele vermeye devam edeceğiz. Bu inançla şu an da ortaya çıkan bu güzel tabloyu sürdürebiliriz." açıklamasını yaptı.