Konyaspor'dan anlamlı proje

Konyaspor, çevreyi ve doğayı korumak için "Yeşil Tribün" projesi başlattı.

Konyaspor'dan anlamlı proje

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İttifak Holding Konyaspor, çevreyi ve doğayı korumak amacıyla "Yeşil Tribün" projesi başlatıldı. İlki geçen haftaki Rizespor karşılaşmasında uygulanmaya başlanan proje kapsamı içerisinde 5 adet plastik veya cam şişe atığı getiren taraftara ücretsiz bilet verildi.

Yeşil-beyaz renklere sahip olan  Konyaspor, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile sporda da çevre korumanın bilinci artması ve atıkların geri dönüşümünün sağlanıp ekonomiye tekrar kazandırılması için "Yeşil Tribün" projesini başlattı.

İlki geçen hafta hayata geçirilen proje kapsamı içinde Konyaspor taraftarı, 17-19 Kasım tarihleri içinde 5 adet plastik ya da cam atık şişeyi Stadyum Passolig Gişesi yanına kurulan çevre standına bıraktı. Atık şişeleri teslim edenlere, stat görevlisinden alacakları makbuz ile Passolig gişesinden maç bileti yüklemesi yapıldı. Projeye destek veren taraftarlar geçen pazar günü oynanan İttifak Holding Konyaspor - Çaykur Rizespor karşılaşmasını statta izleme şansı buldu.

KAYNAK: TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER