Koronavirüs, Messi'ye bunu da yaptırdı!

Dünyayı etkisi altına alan ve spor dünyasını da olumsuz yönde etkileyen koronavirüsten korunmak için Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi de önlemlerini almayı ihmal etmiyor. Barcelonalı futbolcu Messi'nin Kovid-19 virüsünden korunmak için sakallarından vazgeçtiği ifade edildi.

Koronavirüs, Messi'ye bunu da yaptırdı!

Koronavirüse karşı tüm dünya önlem almaya ve bu virüsün yayılmasını önlemek için mücadele etmeye devam ediyor. La Liga ekiplerinden Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi de önlem alanlar arasında yer alıyor.

Kovid-19 virüsüne karşı maske takmayı güçleştirdiği için sakallarından vazgeçen 32 yaşındaki oyuncu Messi, bu virüsü önlemek amacıyla bunu yaptığını belirtti.

Basında yer alan haberlerde sakal bırakan kişilerin için ciddi bir koronavirüs riski taşıdığı öne sürülmüştü. Virüsün sakallara yapışma olasılığının daha fazla olduğunu belirten İspanyol basını, sakal bırakan insanların, yüzlerine daha sık dokunma eğilimi gösterdiğini de açıkladı.

Öte yandan İspanyol ekibinini yıldızı Messi'nin sakal kesmesiyle ilgili olarak Antonella, "Messi'nin sakalları, koruyucu maske takmayı zorlaştırıyor. Birçok sağlık çalışanı, sakallarını kesti. Messi de onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için bu hareketi yaptı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER