Lucas Hernandez'e İspanya'da hapis cezası!

Almanya Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih'te forma giyen Fransız futbolcu Lucas Hernandez hakkında hapis cezası kararı çıktı.

Lucas Hernandez'e İspanya'da hapis cezası!

İspanyol basınına yansıyan mahkeme kararına göre; "Toplum içinde aile içi şiddet" suçundan hüküm giyen Fransız futbolcu Lucas Hernandez'in 19 Ekim'de Madrid'de mahkemeye çıkarak, kendi seçeceği İspanya'daki bir cezaevinde hapis yatması kararının alındığı ifade edildi.

Cezaya konu olan olayın, Hernandez'in Atletico Madrid'de oynadığı dönemde, 3 Şubat 2017 tarihinde olduğu, Fransız futbolcunun o dönem eşi olan Amelia de la Osa Lorente ile sokakta kavga etmesi sonrasında "toplum içinde aile içi şiddet" suçlamasıyla her ikisi hakkında da suçlama yapıldığı belirtildi.

Bu suçlamadan dolayı "6 ay boyunca uzaklaştırma" cezası alan çiftin buna rağmen balayına gittiği ve dönüşte Hernandez'in Madrid havaalanında gözaltına alınıp ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.İspanyol mahkemesinin, 2019 aralık ayında Hernandez hakkında 6 ay hapis cezası verdiği ve futbolcunun yaptığı itirazın, geçmişte benzer bir olaydan (kadına yönelik şiddet) hüküm giymesinden dolayı reddedildiği belirtildi.

Lucas Hernandez'in istediği bir cezaevine gönüllü olarak girişinin belirlenmesi için 19 Ekim'de mahkemeye çağırıldığı da çıkan haberlerde yer alırken, Fransız defans oyuncusunun ne kadar süre hapis yatması gerektiği netlik kazanmadı.

Hernandez'in avukatlarının karara itiraz için üst mahkemeye başvurdukları bilgisi de çıkan haberlerin detaylarında yer aldı.

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER