Başarılı spor spikeri Ercan Taner şu ifadeleri kullandı; “Ne yapacağım yani; stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? ”

Süper Lig’in 12 Haziran’da başlayacağının açıklanmasının ardından ‘Stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? Tabii ki hayır’ şeklinde konuşan spiker Ercan Taner, yayıncı kuruluş beIN Sports’taki görevinden istifa etti.

Ajansspor YouTube kanalında yayınlanan bir söyleşiye katılan Taner, “Yayıncı kuruluşta bu konularla ilgili sorumlu arkadaşımızla konuştum. Onlara da artık olmayacağımı söyledim. Hukukta biz buna mücbir sebep diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ercan Taner kendi sosyal medya hesabından daha önce şu açıklamalarda bulunmuştu; “Şahsen ben 38 yıldır maç anlatıyorum, program sunuyorum, ama bu işte yokum. Ailemden 2 kişi korona tedavisi gördü. Ne çektiklerini biliyorum. Eşimin kronik rahatsızlığı var. Ne yapacağım yani; stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? Tabii ki hayır”

Öte yandan Spiker Ercan Taner, koronavirüs nedeniyle liglerin devam ettirilmesine tepki göstermişti. Taner, bu fikrinin arkasında durarak böyle bir ortamda maç anlatmak istemediğini söyleyerek görevinden istifa etti.

Kaynak: Super Haber