Başakşehir maçı Thomas Tuchel'in sonu oldu

Paris Saint Germain'de Thomas Tuchel ile yollar ayrılmıştı. Ayrılık sonrasında ünlü teknik adamın gönderilme sebebi belli oldu.

Başakşehir maçı Thomas Tuchel'in sonu oldu

Şampiyonlar Ligi maçında Başakşehir, PSG ile karşı karşıya gelmişti.
Karşılaşmanın 4. hakemi Sebastian Coltescu, Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulununca ortalık karıştı. Başta Demba Ba olmak üzere, PSG'den Neymar ve Mbappe de Rumen hakeme büyük tepki göstermiş ve maç yarıda kalmıştı.


BAŞAKŞEHİR MAÇI SONU OLDU!
PSG'nin teknik direktör Thomas Tuchel ile yollarını ayırmasının perde arkasında, Başakşehir maçında yaşanan olayların olduğu ortaya çıktı.

KARŞILAŞMANIN TAMAMLANMASINI İSTEDİ!
Youtube'da 135 bin kişi tarafından izlenen yayınında Molina, 4. hakem tarafından Webo'ya sarfedilen ifadelerin ardından PSG'li oyuncuların da sahaya çıkmak istemediklerini, ancak Tuchel'in karşılaşmanın tamamlanması görüşünde olduğunu vurguladı.

OYUNCULARIYLA ARASI AÇILDI!
Görüş ayrılığının, teknik adamla oyuncu grubunun arasını açtığına dikkat çekerek şunları dile getirdi:
"Tuchel, Başakşehir maçında takımını kaybetmişti. O akşam Tuchel oyuncularını karşısına aldı. Yaptığı konuşma futbolcuları şok etti.
Sahayı terk eden ve maça devam etmek istemeyen futbolcularının kararını hiç anlayamadı. O olaydan sonra takımıyla arasında bir çatlak oluştu. Bu tam bir kopuşa yol açtı."

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER