Orta sahasında oldukça güçlü bir temizlik yapan Galatasaray neredeyse evrim geçiriyor. Geçen sezon en çok konuşulan ve eleştirilen mevkiye Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö'yü getiren Aslan, şimdi ise 6 numara için Lucas Torreira'yı monte edecek. Okan Buruk'un da elini güçlendiren yönetim, şampiyonluk kazanılması adına her şeyi yapıyor. Uruguaylı oyuncu da İstanbul'a geliyor. Taraftarın heyecanlandığı futbolcu kısa sürede imzayı atacak.

Cim Bom'un kasasından bu transfer için bonuslarla birlikte yaklaşık 7 milyon Euro çıkacak. Torreira'nın kısa süre içinde İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçmesi ve Galatasaray'la 3+1 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Güncel piyasa değeri 20 milyon Euro olan Torreira, Temmuz 2018'de 28.65 milyon Euro karşılığında Arsenal'e transfer olmuştu.

Uruguaylı orta saha, 2018'de 28.6 milyon Euro karşılığında Sampdoria'dan, Topçular'a transfer olmuştu. Başarılı oyuncu, 2020'de Atletico Madrid'e, 2021'de ise Fiorentina'ya kiralandı. Torreira, geçen sezon 35 maça çıkarken 5 gol, 2 asistle oynadı.