TalkSPORT radyo istasyonuna göre, Youri Tielemans (Leicester City) ve Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers), De Jong'un imkansız olduğu ortaya çıkarsa, orta saha ekseni için potansiyel takviyeler mevcut. Ancak Manchester Evening News , De Jong'dan farklı bir profile sahip oldukları için iki orta saha oyuncusunun gelişini gerçekçi bulmuyor. Bölgesel gazete Fabián Ruiz'i öne çıkarıyor, ancak Manchester United'ın gerçekten gözünün önünde olup olmadığı belli değil.
 

Ten Hag, BBC'ye verdiği bir röportajda, halihazırda iyi orta saha oyuncularına sahip olduğunu söylüyor. Yine de De Jong'a olan ilgiyi kabul ediyor. Orta sahayı güçlendirecek Christian Eriksen'den çok memnunum . Ama bence tarif ettiğiniz oyuncu tipi (De Jong, ed.) takım için gerekli', diyor Ten Hag. "Tabii ki rolü doldurabilecek oyuncularımız var. Doğru oyuncuyu bulamazsak, o pozisyonda gelişmesi için kendimize bir oyuncu atayacağız.'

'Doğru oyuncu' ile Ten Hag, savunma ikilisi için defansif veya merkezi orta saha oyuncusu olarak görev yapabilen birini ifade ediyor. Ancak sorun, De Jong'un başka bir oyuncuyla karşılaştırılmasının zor olmasıdır. Topla en iyisi, onsuz değil. De Jong, kapının arkasındaki kilit değil, Ten Hag'ın topa sahip olma temelli motorudur. Topu defanstan alıyor ve kendi gücüyle öne getiriyor. Tielemans ve Neves gibi oyuncular normalde sahada izlerini daha da derinleştirir.

De Jong, Barcelona'da kalmak istediğini belirtti. Barcelona kulüp yetkilileri , orta saha oyuncusunun satılıp satılmayacağı konusunda en azından kamuoyunda aynı fikirde değil gibi görünüyor. Netlik eksikliği Manchester United'ı alternatifleri düşünmeye zorluyor. Ten Hag'ın sözleri, kendi oyuncularından birinin yeniden eğitilebileceğini gösteriyor, ancak diğer kulüplerde de birkaç aday var. 

YOURI TIELEMANS

25 yaşındaki Tielemans, Leicester City ile olan sözleşmesini uzatmayı planlamıyor gibi görünüyor. Bu nedenle 2023 yazında transfersiz ayrılma riski var. Belçikalı için biraz para kalması için Tilkiler bu yaz bir transferle işbirliği yapsa iyi olur. Leicester'ın antrenörü Brendan Rodgers, bu hafta öğrencisiyle görüşmek istiyor. Birkaç gün önce, "Nasıl düşündüğünü öğrenmek için onunla güzel bir özel görüşme yapacağım" dedi.

Rodgers, Tielemans'tan transfersiz bir ayrılma bekleyip beklemediğini söyleyemedi. "Bu, kabul edilebilir bir teklif veya hiç teklif olmadığı anlamına gelir. Gerçek bu." Tielemans, bir süredir Arsenal ile anılıyor. Pazar günü, OH Leuven (3-3) ile bir gösteri maçında otuz dakika sahadaydı, ancak soru, Leicester formasını ne sıklıkla giyeceği.


RUBEN NEVES
Wolverhampton Wanderers, 22 Mayıs'ta Liverpool'a karşı sezonu bitirdikten sonra, Neves taraftarlara veda ediyor gibi görünüyordu. "Size söyleyebileceğim tek şey, herkesin futbolun nasıl işlediğini ve futbolcuların hayatlarının nasıl olduğunu bildiğidir. Kariyerlerimiz çok kısa ve karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmemiz gerekiyor" dedi. Ancak, Leeds United'a karşı sezonun açılışına iki buçuk hafta kala, Portekizli hala Wolves için oynuyor . Şu anda Alicante'de Wolverhampton kadrosuyla yeni sezona hazırlanıyor.

Neves genellikle defansif bir orta saha oyuncusu olarak oynuyor, ancak öne çıkmayı sevdiği biliniyor. De Jong gibi, pas geçme konusunda saf, fırsatlar yaratma yeteneğiyle ünlü ve uzaktan şut atmaktan çekinmiyor. Ortalama olarak, De Jong'dan daha sık gol atıyor. Premier Lig'de Neves ortalama 761 dakikada bir gol bulurken, De Jong ortalama 959 dakikada bir gol atıyor. De Jong, Neves'ten daha sık asist yapıyor (her 853 dakikada bir, her 1426 dakikada bir).

FABİAN RUIZ
Sol ayaklı Ruiz, De Jong gibi çok yönlü bir oyuncu. Çoğunlukla merkezi bir orta saha oyuncusu olarak görev yapar, ancak aynı zamanda orta saha oyuncusu ve her iki kanatta da bir kontrolör olarak deneyime sahiptir. İspanyol oyuncunun Napoli ile sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kaldı. Pası, top kontrolü ve top sürmesi ana nitelikleri arasında yer alıyor ve profili belki de De Jong'unkine en çok benziyor. Tıpkı Hollandalı gibi Ruiz de rakibinin baskısı altında nasıl oynayacağını biliyor. Ek bir avantaj: Napoli'nin kalan kısa sözleşme süresi nedeniyle 'sadece' otuz milyon avro istediği bildiriliyor. Bu, De Jong'un yarısından daha azına mal olduğu anlamına geliyor.