Yeni sezon çalışmalarını Kranj kentinde sürdüren Trabzonspor'da transfer çalışmaları hız kazandı. Bordo mavililer Marc Bartra ile yollarını ayırıyor.

Trabzonspor'da Mehmet Can Aydın parlamaya devam ediyor Trabzonspor'da Mehmet Can Aydın parlamaya devam ediyor

Transferde hareketli saatler geçiren Trabzonspor'da gözler gelecek oyuncular kadar gidecek isimlere de çevrildi. Son olarak Marc Bartra'yı göndermek isteyen bordo mavililer büyük bir engel ile karşılaştı. İspanyol stoper, Karadeniz ekibinden 4 milyon euro tazminat istedi. Görüşmeler sürüyor.

bartra

Büyük umutlarla gelmişti

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak isteyen Trabzonspor'un en iddialı transferlerinden biri olan Marc Bartra, beklentilerin altında kalmıştı. 32 yaşındaki futbolcu ile yapılan 2 sezonluk anlaşmanın ilk senesi bitmişti ancak yönetim yüksek maaşı nedeniyle sözleşmesini feshetmek istiyor.

marc-bartra-2

Ülkesinden talipleri var

Trabzonspor'daki kariyeri kısa sürede sona eren Marc Bartra için daha önce ülkesinden Girona ve eski takımı Real Betis'in devrede olduğu biliniyordu. Son dönemde ise Olympiakos da talip oldu. Ancak hiçbir takım bonservis vermeye yanaşmayınca bordo mavililer fesihi son çare de olsa devreye koymaya karar verdi.

marc-bartra-1

Bavullarını hazırladı

Trabzonsporile yolları ayrılacak olan Marc Bartra, bavullarını hazırladı ve ayrılık için beklemeye başladı. Eğer ortak noktada buluşulursa kamptan ayrılacak. Deneyimli futbolcunun ülkesine dönmesi beklenirken Yunan ekibine imza atması yüksek olasılık olarak görülüyor.