Uzun süredir stoper arayışlarını sürdüren Trabzonspor'un arayışları son buldu. Daha önce hem kulübü Real Betis'le hem de Marc Bartra ile birçok kez görüşen Trabzonspor sonunda oyuncuyu Trabzon'a getirdi. 

Yapılan son görüşmelerde hem Betis'le hem de Bartra'yla her konuda anlaşma sağlandı. Tecrübeli futbolcu da son detayları görüşmek ve sağlık kontrollerinden geçmek için Trabzon'a geldi.

Trabzon'a iniş yapan 31 yaşındaki futbolcuyu havaalanında taraftar grubu karşıladı.

MALİYETİ NE KADAR?

Profesyonel futbol kariyerinde Barcelona ve Dortmund'un ardından Real Betis forması giyen Marc Bartra için Trabzonspor'un ispanyol ekibine 5 milyon euro ödemesi, yıldız futbolcuya da bonuslarla birlikte 2.5 milyon eurodan 3 senelik anlaşma imzalatması bekleniyor.marc-bartra-1

MARC BARTRA KİMDİR?

Marc Bartra, 11 yaşındayken RCD Espanyol'dan FC Barcelona'ya transfer oldu. 2009 yılında B takımına terfi etti. 14 Şubat 2010'da Bartra, Atlético Madrid'i 2-1 yendikleri maçta Jeffrén Suárez'in yerine oyuna girerek ilk maçına 30 dakika sahada kaldı. 2016 yılında Barcelona'dan Borussia Dortmund'a 8 milyon Euro karşılığında transfer oldu. Dortmund'un yapılanmaya gitmesinin ardından Bartra tekrardan İspanya'nın yolunu tuttu. Bu kez adresi Endülüs temsilcisi Real Betis oldu. Tam adı Marc Bartra Aregall olan İspanyol stoper 15 Ocak 1991'de Sant Jaume dels Domenys, Tarragona, Katalonya'da doğdu. Real Betis forması giyen tecrübeli defans oyuncusu Trabzonspor'a transfer olmaya yakın.