Sezonun bu döneminde futbol dünyasında en çok konuşulan konu, transferler ve yeni sezon için futbolcularla yapılan anlaşmalardır. Hemen her takım gibi sarı kırmızılı Galatasaray takımı teknik ekibi de en çok bu gündemle uğraşıyor. Her sezonun sonunda Marcao’nun başka bir takım tarafından satın alınmak istendiği haberi yayılıyor.

Futbolcu hakkında en son duyulan haber de İspanyol takımı Sevilla kulübüne satılacağı haberidir. Artık sürekli konuşulan ve bir türlü sonuca bağlanmayan bu mesele çözülmeyi beklemektedir. Taraftarlar ve muhabirler Galatasaray teknik ekibinin bu konuda vereceği kararı bekliyor. En son bu konudaki soruları teknik direktör Okan Buruk yanıtladı.

Antrenman Öncesi Röportaj

Teknik direktör Okan Buruk, bu sabah Galatasaray’ın Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılacak olan antrenmanının öncesinde takımındaki transfer haberleriyle ilgili bir açıklama da yaptı. Genel soruları yanıtladıktan sonra bu sezon hangi oyuncuların takımda kalıp hangilerinin gideceğine dair de bir şeyler söyledi. Okan Buruk’un en çok üzerinde durduğu konu transferler konusunda orta saha oyuncularını ilk sıraya aldıkları.

Buradan da sarı kırmızılı takımın orta saha oyuncularını yeniden düzenlemek istediğini çıkarabiliriz. Öte yandan takımdan gidip gitmeyeceği tartışılan ve çok merak edilen Marcao ile ilgili sorulara da yanıt veren Buruk, Marcao ile ilgili eğer herhangi bir takım kendisini almak isterse ve oyuncunun gerçek bedelini öderse takımdan gönderilebileceğini söyledi.

Marcao Ne Yapmak İstiyor?

Okan Buruk’a bu konuda soru sorulmasının temel nedeni Marcao’nun takımdan ayrılmak istediğini dile getirmesidir. Buruk da takımdaki oyuncuların ne istediğini ve psikolojik olarak mutlu olup olmadıklarını dikkate aldıklarını vurguladı. Oyuncuların hepsinin bütün antrenmanlara katıldığını ve çalışmalarından memnun olduğunu belirten teknik adam aynı zamanda altyapıdan 16 tane oyuncuları olduğunu da söyledi.

Altyapıdan gelenleri görmenin kendilerine mutluluk verdiğini ve onlardan bazılarını da kampa göndereceklerini belirten Buruk, transfer çalışmalarına da başladıklarını söyledi. Yeni almak istedikleri oyuncularla ilgilendiklerini ve takımdan gitmek isteyenleri de değerlendirdiklerini söyleyen Buruk daha önlerinde transfer için uzun bir zaman olsa da bu konuda çalıştıklarını belirtti.

Ayrılacak Olanlar ve Altyapıdan Gelenler Değerlendirilecek

Okan Buruk takımıyla ilgili orta saha problemlerini çözmek için Erden ve Cem beyle çalışmalar yaptıklarını ve altyapıdan gelenlerin hangilerini alacaklarını da çözmeye çalıştıklarını da belirtti. Öte yandan transfer için doğru karar almaya çalıştıklarını ve farklı alternatifler üretmeye çalıştıklarını da vurguladı. Henüz takımdan ayrılacak olanların tam olarak kim olduklarını belirlemediklerini söyleyen Buruk bu konudaki çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

Eğer Marcao ayrılmak isterse ve bedeli ödenirse oyuncunun transfer edileceğini söyleyen Buruk bu konudan henüz netleşmemiş gibi bahsetti. Orta sahayı güçlendirmek için Abdülkerim ve Kazım gibi oyuncuları takıma aldıklarından dolayı da memnun göründü. Her iki oyuncunun da Türk oyuncular arasında en iyilerden olduklarını da vurguladı. 
 
Diagne Henüz Hazır Değil

Galatasaray için belirsizliğini koruyan bir diğer konu da Diagne meselesi. Okan Buruk bir senedir oynamayan oyuncunun kondisyon eksikliği yaşadığını ama bunu tamamlamaya çalıştığını söyledi. Transfer çalışmalarının son hızla devam ettiğini söyleyen Buruk yeni sezona eksiksiz ve güçlendirilmiş bir kadroyla çıkmanın Galatasaray için önemli olduğunu dile getirdi. Tek hedeflerinin üç yıldır alamadıkları kupayı almak ve şampiyon olmak olduğunu da vurguladı.

Galatasaray da Sevilla tarafından istenen Marcao için 15 bin Euro istendiği ama İspanyol takımın rakamı 10 bin Euro civarında tuttuğu tartışmaları yapılıyordu. Ancak bu durum Okan Buruk tarafından doğrulanmadı. Yine de Buruk’un konuşmalarından Marcao için istedikleri bedelin henüz teklif edilmediği anlaşılıyor.