Milli Takımımız, Dünya Kupasına Nasıl Gider?

c Elemeleri G Grubu maçında Türkiye A Milli Futbol Takımımız, mutlaka 3 puan alması gereken maçta Ülker Stadı’nda konuk ettiği Norveç ile 1-1 berabere kaldı. Bu karşılaşmanın ardından "Milli Takımımız, Dünya Kupasına Nasıl gider?"

Milli Takımımız, Dünya Kupasına Nasıl Gider?

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu maçında Türkiye A Milli Futbol Takımımız, mutlaka 3 puan alması gereken karşılaşmada Ülker Stadı’nda konuk ettiği Norveç ile 1-1 berabere kaldı. Maça iyi başlayıp golü de erken bulan Milliler, kalan bölümde oyunu Norveç'e teslim ederek 1 puana razı oldu.

Avrupa Elemeleri'nde 10 grupta mücadele edecek 55 takımdan 13'ü, maçların ardından 2022 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

Gruplarını lider tamamlayan takımların doğrudan katılacağı FIFA Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 takım ise play-off turu karşılaşmlarının ardından belli olacak.

10 grup ikincisi ve UEFA Uluslar Ligi'nde Dünya Kupası vizesi alamayan en iyi dereceye sahip iki takımın katılacağı play-off turu maçlarının ardından Avrupa Elemeleri, son bulacak.

Tek maç eleme usulüyle oynanacak 12 takımlı play-off maçlarının ardından Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 ülke de belli olacak.

Türkiye gruptan nasıl çıkar? Türkiye Dünya Kupası'na nasıl gider?

Pazartesi günü Letonya'ya konuk olarak başlayacak seride Milliler, kasım ayında da Cebelitarık ve Karadağ ile oynayacak. 3 maçtan alınacak 9 puan, ilk etapta çok kritik olacak elemeler 21 puanla tamamlanmış olacak.

Hollanda kalan 3 maçından ikisinden galip ayrılması durumunda grup liderliğini garantilemiş olacak. Norveç ise Karadağ ve Letonya'yı yendiği taktirde son hafta Hollanda deplasmanına 20 puanla gidecek. Kazanırlarsa A Milli Takım veda edecek. Diğer türlü Play-Off yolu açılacak. Puan eşitliğinde ise iş averaja kalacak. Milliler'in Katar yolu kendi performansından çok rakiplerinin alacağı sonuçlara göre belirlenecek.

KAYNAK: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER