Oğuzhan neden Milli takıma alınmadı? Açıkladı

Türkiye'nin yeni çalıştırıcısı Mircea Lucescu'nun yardımcılığını yapan Tayfur Havutçu, Oğuzhan'ın kadroya alınmamasını taktiksel bir tercih olarak değerlendirdi.

Oğuzhan neden Milli takıma alınmadı? Açıkladı
Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası'nın elemelerinde 2 ve 5 Eylül'de Ukrayna ve Hırvatistan ile çok kritik maçlara çıkacak olan Milli Takım'da cuma günü aday kadronun açıklanmasının ardından 1 numaralı gündem maddesi Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'un davet edilmemesi olmuştu.

Oğuzhan, Beşiktaş'ın Bursaspor'u 2-1 yendiği maçın ardından yaptığı açıklamada Lucescu'nun kendisine 'kampta görüşürüz' mesajı verdiğini ve bu nedenle karara anlam veremediğini ifade etmişti.
 

Tayfur Havutçu, Oğuzhan Özyakup'un neden kadroya alınmadığını açıkladı.

"LUCESCU OĞUZHAN'I BEĞENİYOR" 

Havutçu, verdiği demeçte "Hocamız Oğuzhan'ı beğeniyor. Kaliteli bir futbolcu olduğunu söylüyor. Zaten kendisiyle de görüştü. Oğuzhan'ın alınmaması kötü oyuncu olduğundan değil. Sadece yaptığımız analizler neticesinde 2 maçta farklı tatkik anlayışlar ile oynayacağımızdan dolayı Oğuzhan'ı çağırmadık. Bundan sonraki süreçte Oğuzhan yine bizimle olacaktır" ifadelerini kullandı.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER