Furkan Kurkmaz’ın NBA serüveni başladı!

Türk basketbolunun en önemli potansiyellerinden biri olan Furkan Korkmaz, NBA geleceği ile ilgili ilk adımları atmak için bugün ABD’nin yolunu tuttu.

Furkan Kurkmaz’ın NBA serüveni başladı!
 Dünya genelindeki en önemli genç basketbolcuların NBA’e giriş kapısı olan Draft’ta yer alacak Anadolu Efes’in oyuncusu Furkan Korkmaz, Türkiye’de sezonun bitimiyle birlikte Amerika’nın yolunu tuttu.

23 Haziran’da Brooklyn’de gerçekleşecek 2016 NBA Draftında ilk 20 sırada seçilmesi beklenen milli oyuncunun ilk durağı New York olacak. Furkan katılacağı özel çalışma programlarının ardından kendisiyle ilgilenen NBA takımlarının önüne çıkacak. Bu süre zarfında genç oyuncu ilk 15 sıradan seçme hakkı bulunan 2 veya 3 takımla özel antrenman gerçekleştirecek.

Anadolu Efes’ten çıkıp NBA’den bir takıma gidişi sırasında ödenmesi gereken bonservis miktarı oldukça yüksek olduğu için, Furkan “Lottery” olarak adlandırılan bir seçim olmayı hedefleyecek.

İlk 14 seçimden biri olması durumunda kendisine değerli bir kontrat önerileceğinden Furkan, ödenmesi gereken bonservisin bir kısmını kendisi de karşılayabilecek. İstenen seçimin gerçekleşmesi için Furkan’ın hem saha içinde yaptıkları hem de genel menajerlerle olan görüşmelerinde takımları etkilemesi gerekecek.

A Milli Takım’ın olimpiyat elemeleri kadrosunda da bulunan 18 yaşındaki oyuncu, özel izinle gittiği Amerika’da çalışmalarını tamamladıktan sonra 12 Dev Adam’ın kampına katılacak. (CNN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER