banner197

Howard 30 Yaşından Önce Emekli Olmayı Düşünmüş

Bir zamanlar NBA’in en değerli pivotu olan Dwight Howard, Houston günlerinde basketbol hayatına nokta koymayı bile düşünmüş.

Howard 30 Yaşından Önce Emekli Olmayı Düşünmüş

Orlando Magic ile 2009 yılında NBA Finalleri’ne kadar çıkan Dwight Howard, o günlerden bu yana kariyerinde büyük bir geri adım atarak önce Los Angeles Lakers, sonrasında Houston Rockets, Atlanta Hawks formaları giyip bu yıl Charlotte Hornets’a takas edildi.

Lakers’tan serbest bir oyuncu olarak Houston’a giden Howard, 2014/15 sezonunda zor bir yıl geçirmiş, iki ağır diz sakatlığı nedeniyle bir türlü forma girememiş ve sezonu 41 maç oynayarak kapamıştı.

SI’dan Lee Jenkins’e konuşan Howard, o günlerde mental olarak ne kadar aşağılara indiğini emekli olmayı düşündüğünü belirterek ortaya koydu.


“Ben oyundan çok zevk alan bir oyuncuydum. Ama o dönem artık keyif alamamaya başlamıştım. Ne yapacağımı bilemedim ve genç Dwight’ın yapacağını yaptım. Bir papaza göründüm.”

Gittiği papaz olan Calvin Simmons da, Howard’ın durumunu şu şekilde özetledi:

“Dwight NBA’in en hoş yanlarını tattıktan sonra kendini karanlıkta bulmuştu. Bazı hatalar yaptığını fark etti, işlerin yanlış şekilde gittiğini anladı. Bu dönemde de içindekileri benimle paylaştı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER