Avusturya'da hazırlık kampına devam eden Galatasaray, 3. hazırık maçında galibiyetle tenıştı. Galatasaray ilk hazırlık maçında Sturm Graz'a 2-1, ikinci maçında Mol Fehervar'a 1-0 yenildi.

Bugün üçüncü sınavına Sigma Olomouc karşısında çıkan Okan Buruk yönetimindeki Aslan, ilk galibiyetini aldı. 2-0 tamamlanan mücadelenin yıldızı bir gol, bir asistle oynayan Yunus Akgün oldu. Takımın ikinci golünü ise Bafetimbi Gomis attı. 

OKAN BURUK'TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Oyun adına iyi sinyaller aldıklarını belirten Buruk, Mbaye Diagne ve Olimpiu Morutan'ın ayrılığını doğruladı.

Okan Buruk, "Çalışma tempomuzu tamamladığımızda çok güçlü bir Galatasaray takımı ortaya çıkaracağız. Sergio Oliveira laktak testinde diğer oyunculara yakın çıktı. Takıma alışacak, iyi sinyaller aldık" dedi. 

Karşılaşmanın yıldızı olan Yunus Akgün için de değerlendirmelerde bulunan Okan Buruk, "Yunus Türk futbolunun en önemli oyuncularından biri olacak. Akademiden oyuncuları oynatmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Diagne ve Morutan'ın ayrıldıklarını doğrulayan Buruk, "Diagne kendini kanıtlamış bir oyuncu. Bizimle hep çalıştı. Oynaması gerekiyordu, kendisi de biz de böyle bir karar verdik. Kendisine başarılar diliyorum.

Morutan'ın da sürekli oynaması gerekiyor. Kendisini geliştirmesi için doğru olanın bu olduğuna karar verdik. Galatasaray'a daha güçlü döneceğine inanıyoruz. Yakın görüştüğümüz oyuncular var. Her bölgede kaliteli oyunculara ihtiyacımız var. İnşallah elimizdeki ve gelecek olan oyuncular iyi bir mozaik oluşturacak" diye konuştu.