Muslera'nın veliahtı Osmanlıspor'da

Süper Lig ekibi Osmanlıspor, Uruguaylı file bekçisi Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Uruguay'da Fernando Muslera'nın veliahtı olarak gösterilen 20 yaşındaki genç kaleci, bu sezon TFF 1. Lig ekibi Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak.

Muslera'nın veliahtı Osmanlıspor'da

Başkent ekibi, 27 kez Uruguay Milli Takım forması giymiş olan Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Ülkesinde Fernando Muslera’nın veliahttı olarak gösterilen genç kaleci, ilk yıl başkentin bir diğer temsilcisi Ankaragücü'nda kiralık olarak forma giyecek.

Karayel: "Çok önemli bir transfere daha imza attık"

İmza töreninde konuşan Osmanlıspor yöneticisi Cenk Karayel, çok önemli bir transfere daha imza attıklarını ifade etti.

Karayel, “Uruguaylı Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladık. Karakteri, kişiliği ve çalışma azmiyle örnek bir oyuncu. Genç oyuncumuz 1 yıl Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak. 27 kez Uruguay Milli Takım forması giymiş olan genç kalecimizin ileride Osmanlıspor’a çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Gelecekte daha iyi bir Osmanlıspor’a sahip olabilmek ve tekrar Avrupa Kupaları’nda boy gösterebilmek için geleceğin takımını oluşturmaya çalışıyoruz. U20 Dünya Kupası’nda takip ettik ve birçok kulübün transfer listesindeki oyuncuyu, Osmanlısporumuz’a kazandırdığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Mele: “Türkiye'ye gelebilmek benim için büyük şans"

Büyük bir oyuncu olabilmek için Türkiye’ye gelmesinin kendisi için büyük bir şans olduğunu ifade eden Santiago Mele, şunları dile getirdi:

“Buraya gelmeden önce Türkiye ve Osmanlıspor hakkında internette araştırma yapmakla kalmadım aynı zamanda Uruguaylı oyunculardan da tavsiye aldım. Galatasaray kalecisi Fernando Muslera’yla da konuştum ve Türkiye, Türk insanı, Osmanlıspor hakkında çok olumlu şeyler söyledi. Özellikle Osmanlıspor’un benim için çok büyük bir şans olacağını belirtti. Muslera’yla aynı ülkede yer almak ve onun veliahttı olarak gösterilmem benim için çok büyük bir sorumluluk. Kimsenin yüzünü kara çıkarmamak için çok çalışacağım.”

5 yıllık sözleşme imzalayan Mele, 1 yıl Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak.

Ankaragücü taraftarlarını övdü

Genç kaleci, Ankaragücü hakkında ise şunları söyledi:

“Buraya gelmeden önce Ankaragücü’nü de araştırdım ve çok etkilendim. İnanılmaz bir taraftara sahip olduğunu gördüm. Türkiye’nin en büyük ve en köklü kulüplerinden birisi olduğunu öğrendim. 1 yıl kiralık olarak Ankaragücü forması giyeceğim ve oynayacağım süre zarfında onların mutluluğu için uğraşacağım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER