Her şey güzel başlamıştı aslında...

Sabah Sayın Başkan Burak Elmas basın mensupları ile bir araya gelmiş, yıllar önce eski başkanlar Ünal Aysal ve rahmetli Mustafa Cengiz'i eleştirdiği konular ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemişti.

Neden mi böyle diyorum? Burak Elmas başkan olmadan önce Galatasaray taraftarıydı, camianın içindeydi. Galatasaray'ın hakkı yendiği zaman attığı tweetler ortada.

Geçmiş başkanlara “Çıkın açıklama yapın, masaya yumruk vurma zamanı” diye attığı tweetler var.

Galatasaray camiası ise Başkan Elmas'ın basın toplantısı yapacağını duyunca bu attığı mesajlar geldi akıllarına. Çünkü haftalardır Galatasaray’ın hakkı yeniyor ve birilerinin çıkıp açıklama yapması isteniyordu.

Geçmişte TFF ile ilgili açıklama yapan Rezan Epözdemir ise kızağa çekilmişti. Başkan Elmas ise beklenenin aksine ki hafta içi yapılan sohbet toplantısında eskiler gibi “konuşursam yer yerinden oynar” dediği halde çıktı TFF’yi yalnızca klasik her kulübün yaptığı gibi istifaya davet etti.

Peki neden? Çünkü başkan TFF’ye diğer 13 kulüp gibi söz verdi.

Gelelim geceye...

Galatasaray taraftarı artık galibiyet serisine başlamak istiyor. Altay maçının ise bu serinin ilk maç olmasını istiyordu.

Sarı kırmızılı takım maça çokta iyi başlamadı. Altay öne geçti, Galatasaray geri döndü derken ilginç bir penaltı kararı geldi VAR’dan...

Neden VAR’dan? Çünkü pozisyon Cüneyt Çakır’ın gözü önünde oluyor, Çakır dikkatle izleyip oyna devam diyor.

Buraya dikkat!

Ancak Galatasaray maçlarına özel VAR’da bulunan hakemlerin kulağında biri saha içi hakemi ile diğeri ise bu maçı asıl yöneten kişilerle bağlantılı Bahattin Şimşek Cüneyt hocayı çağırdı ve penaltıyı verdirdi.

Cüneyt Çakır geçtiğimiz yıllarda Arjantin maçını yönetirken daha net bir pozisyonda pozisyona devam kararı vermişti.

Velhasıl kelam, gitti yine 3 puan. Tüm futbol otoriteleri bu pozisyon için penaltı değil dediler.

Başkan Burak Elmas sessizliğe devam etsin bakalım.

Puan farkı oldu 16...

 İBRAHİM EDEBALİ