Beşiktaş'ta bir çok gen oyuncunun gelişiminde önemli katkısı olan antrenör Ozan Köprülü SÖZCÜ'ye açıklamada bulundu.

Beşiktaş’ta  Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz, çifte kupalı sezonda sergiledikleri performanslarıyla dikkatleri üzerlerine çekti. Kerem Kalafat, Alpay Çelebi, Erdoğan Kaya, Kayra Yılmaz ve Erdem Seçgin gibi birçok genç oyuncunun da geleceğe ışık veriyor. Bu futbolcuların gelişiminde önemli bir yere sahip olan Antrenör Ozan Köprülü, SÖZCÜ'den Ali Aydın ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.

ONLAR BENİM EVLATLARIM

Fenerbahçe Ümraniyespor maçını izle Bein Sports şifresiz FB Ümraniye maç izle Fenerbahçe Ümraniyespor maçını izle Bein Sports şifresiz FB Ümraniye maç izle

“Ben de zamanında Beşiktaş'ın altyapısından yetişen bir oyuncuydum. Sergen Yalçın hocamız da efsane olmuş bir isim. Beşiktaş her zaman altyapıya önem veren bir camiadır. Altyapıda hem kendimi hem de oyuncuları geliştirdim. Sağ olsunlar, bana hep ‘baba' derler. Aramızda her zaman baba-oğul ilişkisi oldu. Hepsini ayrı seviyorum. Rıdvan'la beraber çalıştım. Çok iyi bir karakter ve eğlenceli bir yapısı var. A Milli Takım'da olması benim için gurur verici.

Ersin için Bayrampaşa'ya gittim. O dönem Emrah Bayraktar, altyapı koordinatörüydü. ‘Hocam ne yap et bu kaleciyi alalım' dedim. İyi ki o dönem almışız. Günün birinde hem Rıdvan hem de Ersin Avrupa'da bizi çok iyi temsil edecektir. Kadıköy'de 4-3 kazandığımız Fenerbahçe derbisi sonrası ‘Şampiyon olacağız' dedim. Konyaspor maçı da inanılmazdı. Tüm oyuncular fedakârca savaştı ve sonunda şampiyon olduk.”

RIDVAN YILMAZ: ONUR BİR BABA OLARAK GÖRÜYORUM

Rıdvan Yılmaz, altyapıda görev yaptığı hocası Ozan Köprülü'yü Sözcü'ye şu şekilde anlatıyor:

“Ozan Hoca, benim için çok özel biri. Onu bir baba olarak görüyorum. Gelişimimde çok büyük katkısı var. Ben bu günleri gördüysem önce Beşiktaş sonra Ozan Hoca sayesindedir.”

KAYNAK: SÖZCÜ - ALİ AYDINLAR