Süper Lig'de yayıncı kuruluş ''S Sport'' olabilir!

Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşu değişebilir.

Süper Lig'de yayıncı kuruluş ''S Sport'' olabilir!

Süper Lig'de yayıncı kuruluş değişebilir.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir geçtiğimiz günlerde Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın hakkına ilişkin, “Süper Lig'de yeni yayıncı kuruluş ihalesi bu yıl içinde yapılacak.” ifadelerini kullanmıştı.

TFF başkanı Özdemir, dünyanın önemli yayıncı kuruluşlarını ihaleye davet edeceklerini de belirtmişti.

Levent Ümit Erol'un özel haberine göre; S Sport ve Saran Group'un sahibi Sadettin Saran'da yayıncı kuruluş ihalesine katılacak ve yeni sezonda Süper Lig'in yeni yayıncı kuruluşu ''S Sport'' olabileceği öğrenildi.

Öte yandan Saran yaptığı bir açıklamada ''Biz hem çekim, hem içerik işinde varız. Türkiye dahil birkaç tane ülkenin futbol çekimlerini de yapıyoruz.'' diyerek konuya yeşil ışık yakmıştı.

SADETTİN SARAN KİMDİR?

Sadettin Saran, 1964 ABD doğumludur. Sadettin Saran, 1987'de ABD, Kentucky Üniversitesi'nden, makine mühendisliği alanında master yaparak mezun oldu. Arkansas'ta Ensco Environmental Services'de çalışmaya başladı. 1988'de Türkiye'ye geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Dış İlişkiler Danışmanı olarak çalıştı. 1989'da Saran International'ı kurdu. Lockheed Martin, Raytheon International, ESPN, Geest Inc.gibi dünya devlerinin temsilciliklerini üstlendi.1990-1995 döneminde Martin Marietta'nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı, arkasından Genel Müdürü olarak çalıştı. 1995'te Saran Şirketler Grubu'na yeniden döndü.ABD'de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı'nın kaptanlığını yaptı, iki yıl,'En Değerli Sporcu' seçildi. 1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yaptı. Bu dönemde kırdığı 50 metre serbest yüzme dalındaki Türkiye rekoru halen kendisine aittir.

SPORUN DİBİ ÖZEL HABER | LEVENT ÜMİT EROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER