Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de taraftarların izlemeyi en çok merak ettiği isimlerden biri şüphesiz ki Bursaspor'dan transfer edilen 21 yaşındaki kanat oyuncusu Burak Kapacak.

Burak Kapacak imzayı atmasına rağmen uzun bir süredir  Sarı Lacivertli formayı giyme şansı yakalayamadı.

Fenerbahçe, TFF'nin finansal fair play kuralları nedeniyle oyuncuya lisans çıkartamamıştı.

Geçen bu süre zarfından Fenerbahçeli taraftarlar, Burak Kapacak'ı izlemek için özellikle sosyal medyada gündem oluşturmuş ve oyuncunun durumunu merak etmeye başlamıştı.

Konuya ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarı Lacivertli teknik direktör Vitor Pereir şu açıklamayı yapmıştı;

"Bazı oyuncularımızın biraz süreye ihtiyacı var. Burak Kapacak çok genç, teknik anlamda çok kaliteli bir isim. Kendisi 2. Lig'den geldi ve onun biraz zamana ihtiyacı var. Taktiksel anlamda bazı şeyleri anlayabilmesi için zamana ihtiyacı var. Ne zaman ve nasıl savunma yapması, ne zaman ve nasıl atak yapması gerektiğine dair zamana ihtiyacı var. Ben bir oyuncuya anlatmak istediğim şeyleri tam olarak anlatamadan sahaya sürmek istemiyorum. Oynadığımız yüksek ritimli, presli oyunu oynayabilmek için rotasyona ihtiyacımız var. Rotasyon olmadan bu tempoyu devamlı olarak sürdürebilmemiz mümkün değil. Futbolcular makine değil, insan. Bu yoğunluğu korumak için rotasyon gerekiyor. Önceki maçlarda aslında elimde çok fazla çözümüm yoktu. Daha fazla çözümüm olsaydı elimde tabii ki diğer oyunculara da şans vermek isterdim. Bütün oyuncularımı aynı gemi içerisinde tutabilmek istiyorum. Bütün oyuncularım benim için öenmli, buradan onlara vermek istediğim mesaj bu."

Deneyimli çalıştırıcı Pereira'nın bu konuşmasının ardından bir hayli hırslı olduğu gözlenen Burak Kapacak'ın, pes etmediği ifade edildi.

21 yaşındaki kanat oyuncusunun, hocasının gözüne girebilmek için var gücüyle çalıştığı, antrenmanlarda estra çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Öte yandan Pereira'nın da Burak'ın antrenmanlardaki bu görüntüsünü beğendiği ve kendisini takdir ettiği de çıkan haberler arasında.

Ayrıca Burak Kapacak'ın, Fenerbahçe'nin teknik patronu Pereira'nın kendisine forma şansı vermesi halinde bırakmayacağı ve hedefinin Sarı Lacivertli takımda kalıcı olmak olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Fotomaç